návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

klára beščecová , Vydáno: 21.07.2015
Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech
Autor: Rendery: LOOM Design a OPA Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech
V posledních dnech a týdnech je Řecko v médiích skloňováno především v souvislosti s hospodářskou situací. My se ale na Řecko a jeho poklady podíváme z úplně jiné perspektivy.

reklama

Jde o úplnou novinku, která je zatím ve fázi konceptu. Realizace na sebe nenechá dlouho čekat. Dům s názvem Casa Brutale od OPA by se měl začít stavět už příští rok. Neobvyklá stavba bude zanořena pod zemský povrch a to přímo na okraji skály nad Egejským mořem. Budoucí majitelé by tedy rozhodně neměli trpět klaustrofobií ani strachem z výšek.

Svou filozofii architekti shrnuli do jasného motta: „Milujeme svěží věci, dechberoucí stavby a inspirativní obrázky. A to vše děláme dobře, protože život je příliš krátký na návrhy, které lidé rychle zapomenou.“ A toho se drželi i při designování Casa Brutale.

Přístup k vchodovým dveřím
Autor: Rendery: LOOM Design a OPA Přístup k vchodovým dveřím

Do domu se vstupuje netradičně. Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech, teprve pak narazíte na vysoké vchodové dveře ze dřeva. Pro větší pohodlí bude k dispozici také výtah. Vchází se přímo do hlavní místnosti se zvýšením stropem a mezipatrem, kam budou umístěny ložnice.

Stínohra
Autor: Rendery: LOOM Design a OPA Stínohra

Vzhledem k umístění rezidence je primárním zdrojem denního světla prosklená stěna orientovaná směrem k moři. Veškeré zbylé denní světlo do interiéru vstupuje jedinou alternativní cestou, a tou je strop. Místo klasické střechy bude totiž nad hlavní místností umístěný bazén s proskleným dnem. Světlo, které se bude skrze vodu lámat a následně dopadat do vnitřních prostoru, bude uvnitř celého domu vytvářet nevídanou stínohru.

Už jste někdy viděli něco podobného?
Autor: Rendery: LOOM Design a OPA Už jste někdy viděli něco podobného?

Zvolený architektonický styl je na první pohled zřejmý, jedná se o minimalismus. Tento směr se od počátku zaměřoval na jednoduchost. V případě Casa Brutale se odráží v prostém geometrickém tvaru, ale i ve volbě materiálů: dřeva, skla a betonu.

Na vizualizaci plánovaného domu se podívejte do naší fotogalerie:

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Dům jistí ocelové skoby

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Dokonalé mimikry

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese

Pod vilami developeři zřídí umělé korály

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou


reklama

reklama

Přečtěte si také