Bydlení

10. dubna 2015 05:45

Klára Beščecová

Luxusní rezidence u nejkrásnějších pláží Británie

Nádherný prosklený dům, který vyčlenil celé jedno patro pouze potěšení z výhledu.

Přibližně 150 kilometrů jihozápadně od Londýna se nachází přístavní město Poole, které je proslulé nejkrásnějšími plážemi celé Anglie. Atraktivní lokalita v těsné blízkosti přírodní rezervace přilákala stavitele ze společnosti David James Architects & Associates Ltd k navržení a realizaci luxusní třípatrové rezidence jménem Ventura. Za tento moderní rodinný dům s pěti hlavními pokoji získali architekti ocenění International Design & Architecture Award a na jedinečnost domu ukazuje také fakt, že se prodal v rekordním časem a za vyšší cenu, než jaká bývá v této oblasti obvyklá.

Dům Ventura stojí na svažitém pozemku s jihozápadní orientací. Vstupní strana domu je přístupná ze severu a byla navržena tak, aby působila spíše uzavřeně a nenápadně. O to výraznější je čelní strana stavby, která majitelům z první a druhého patra poskytuje výhled na nedaleký přístav. V pěší dostupnosti tak mají noví vlastníci domu ty nejkrásnější pláže, které se v Británii dají navštívit.

Nepochybně by byl hřích takového výhledu nevyužít. Převážná část domu, z níž je výhled na pobřeží nejlepší, je z toho důvodu prosklená. V interiéru díky tomu vznikly nádherně vzdušné místnosti, do nichž doslova vstupují malebné venkovní scenérie.

Ve dvou nadzemních podlažích najdeme celkem čtyři ložnice, společenskou místnost spojenou s kuchyní a jídelnou, samostatný pokoj s domácím kinem a oddělenou studovnu. Na úplném vrcholu budovy vyrostlo ještě jedno speciální patro. Architekti jej označili jako tzv. sluneční pokoj. Tato místnost je hojně prosklená, takže nabízí rozhled v rozsahu 180 stupňů, a navíc je spojená s příjemnou venkovní terasou.

Venkovnímu vzhledu stavby i interiérům dodávají na originalitě oblé tvary. Ty jsou nedílnou součástí architektury domu. Ve vnitřních prostorech je nejviditělnějším oblým prvkem točité schodiště umístěné do centra dění. Vine se od přízemí až do třetího patra a má svým designem připomínat tvar mořské mušle.

Klára Beščecová

Foto: David James Architects a Alex Campbell Photography

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také