Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Moderní domek ve starší zástavbě nabízí pohodlí a klid

Pozemek se vzrostlou zelení se nachází ve starší klidné obytné čtvrti Černošic. Rodinný dům je určený pro čtyř až pětičlennou rodinu a vytváří moderní prostředí pro bydlení.
Vydáno: 12.08.2016
Moderní domek původní zástavbu nijak neruší
Moderní domek původní zástavbu nijak neruší Autor: Lina Németh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svou orientací a usazením v severozápadní části zahrady však respektuje a nenarušuje charakter okolní zástavby. Důležitým bodem bylo zachování intimity interiéru a respekt k soukromí sousedů. Dům se proto ze třech stran uzavírá. Svou jihovýchodní stranu stavba naopak otevírá do zahrady všemi svými obytnými místnostmi. Dům je součástí zahrady a ta volně přechází přes venkovní obytný prostor pod vykonzolovaným patrem do domu.

Soukromí zahrady je chráněno zastřešeným stáním pro dvě auta
Soukromí zahrady je chráněno zastřešeným stáním pro dvě auta
Lina Németh

Dispozice stavby vznikala jako příběh. Do domu se od ulice vstupuje po kryté „lávce“, na kterou dohlíží okno z kuchyně. Soukromí zahrady je chráněno zastřešeným stáním pro dvě auta a navazujícím dřevěným skládkem.

Zádveří plynule přechází do obytného prostoru přes halu, kterou je z obou stran možné oddělit posuvnými dveřmi a přidělit jí a navazujícímu schodišti do patra buď funkci obytnou, nebo spojovací. V přízemí je vedle velkého obytného prostoru s jídelnou, kuchyní a spíží i pokoj pro hosty, využívaný též jako pracovna.

Pokoje v patře jsou racionálně uspořádány podél jihovýchodní fasády domu a nabízejí výhled do klientovy zahrady. Tím svým obyvatelům zajišťují dostatek soukromí. Dispozice pokojů je vytvořena tak, aby v domě mohly v budoucnu vzniknout tři dětské pokoje.

Dokončení: přelom let 2013/2014

Autor: Ing. arch. Pavel Horák, arch.ateliér Prodesi 

Spolupráce: Ing. arch. Klára Křenová

Mohlo by vás zajímat:

Po této lávce se jde do pracovny

Rodinný dům ve Vídni je jen 5 metrů široký

Dokonalé mimikry

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese

Švestky rostou v místě terasy dál.

Minidům pro hosty má tvar dortu


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama