Bydlení

29. března 2017 06:00

Markéta Zídková

Na první pohled útulná, na ten druhý důmyslná: Zkrátka předsíň, co se líbí

Vaše zraky se zastaví jako první na předsíni a je jenom na vás, jaký první dojem u druhých vzbudíte. Pokud té vaší stále něco chybí, načerpejte s námi prima inspiraci. Vstupní brána do vašeho domova přece musí mít duši, aby vás mohla chytnout za srdce.

Nápad vyvážen cenou zlata. Avšak pořizovací náklady při zemi

Někdo vsází na klasické barvy, jiný si vyhraje s tapetami a třetí sebere odvahu, odhalí cihly a nechá je stydlivě nakukovat do místnosti. Přiznané cihly jsou poslední době hitem a pohled na ně hřeje a přitom v nás evokuje teplo a lidský um. Proč je nepřiznat i v předsíni?

Pokud se vám nechce seškrabávat omítku, jděte na to fikaně a zvolte obklad imitující nádheru cihel kontrastující se světlejšími spárami. Na hlavní stěnu pak upevněte věšáky podle potřeby a místo nákladných předsíňových stěn si plně vystačíte s kusem nábytku s několika výklenky pro vaše obutí. Výhodou dvoupatrové police je navíc fakt, že na ni může přijít několik huňatých polštářků, co vám zpříjemní sezení při nazouvání.

Přezuvky pro návštěvy neváhejte uschovat do proutěného košíku v barvě lučního medu a místo klasického zrcadla bez rámu si na stěnu zavěste francouzské okno. Které vám předtím zasklil sklář, abyste se v okně mohli zhlížet jako v zrcadle, které před tím zrcadlem nebylo. Dát věcem druhou šanci se prostě vyplatí.

Co se týká výběru podlahy do předsíně, tak se doporučuje dlažba, nebo laminát. Přece jenom když prší a vrátíte se domů, tak musíte přiťapkat až do předsíně a mokré stopy nejsou pro dřevo tím pravým. Praktickou stránku chápete, ale i tak byste si rádi stoupli do měkkého? Uprostřed předsíně se můžete pochlubit kusovým kobercem, nebo předložkou s vyšším textilním vláknem.

Při zařizování předsíni rozhodně pamatujte na tyto náležitosti

Stojánek, háček, nebo polička na klíče: V blízkosti dveří si na stěnu přivrtejte hlavní sídlo pro klíče do vašeho soukromého ráje. Od teď se vám nebudou chaoticky potulovat po bytě. V navíc počítejte i s prostorem pro odložení došlé pošty, nebo letáků, než zaklapnete dveře a ocitnete se konečně doma.

Proutěné boxy: Můžete jimi klidně vyplnit otevřenou polici suplující botník, nebo je vystavit do horní části vaší předsíňové stěny. Ukrýt do nich můžete třeba zimní rukavice a šály nebo podzimní klobouky. Úložný prostor navíc se jednoznačně počítá.

Nástěnka aneb mějte přehled: Co takhle zvolit klasickou tabuli, na kterou si budete psát s rodinnými příslušníky vzkazy křídou, nebo odškrtávat dny do vysněné dovolené u moře.

Sošky, dekorace, maličkosti: Police, stěny, odkládací prostory nebo dřevěné stolíky můžete zútulnit drobnostmi na pohled. Na zdivo zaťukejte hřebík pro dřevěnou masku dovezenou z Afriky, podobiznou blbouna nejapného z Mauricíu se pochlubte na komodě v tónu bukového dřeva, nebo s líbivým větrným mlýnem z Nizozemí. Zkrátka jde o to, ať do místnosti napumpujete kus vás, zkrátka váš příběh. Do květináče z ratanu zasaďte nolinu, dracénu, nebo vámi milovanou kokosovou palmu.

Báječně se tady budou vyjímat i menší designové křesílka, nebo ušák po babičce. Na protější stěně umístěte knihovnu. Výhoda prostorné předsíně je prostě k nezaplacení.

(lz)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také