Bydlení

23. září 2015 06:00

Klára Beščecová

Nádhera! Průhledný bazén bude v Londýně zavěšený 35 m nad zemí

Londýn se bude brzo pyšnit novým světovým prvenstvím. Mezi dvěma bytovými domy tam postaví transparentní bazén, který se bude vznášet ve výšce deseti podlaží.

Minulý měsíc představila developerská společnost Ballymore Group svůj nový plánovaný projekt Sky Pool (Nebeský bazén). Půjde o bazén zavěšený 35 metrů nad zemí. Unikátní bazén bude na jihozápadě Londýna spojovat dvě výškové budovy s velmi luxusními byty, které budou součástí komplexu Embassy Gardens. Jeho majitelé si tak budou moci na návštěvu z jedné budovy do druhé doplavat.

Jedinečnost bazénu nespočívá pouze v jeho neobvyklém umístění. Pro jeho výrobu byly zvoleny speciální postupy. Nová technologie, na níž se podíleli specialisté na námořní design a projektování akvárií, umožní, aby bylo dno bazénu pouze 20 centimetrů silné a průhledné. Vyvolení plavci, kterým se podaří získat to privilegium, aby si v bazénu zaplavali, si budou skutečně připadat, jako by přímo proplouvali vzduchem. Bazén nebude přístupný veřejnosti, je určen výhradně pro vlastníky bytů uvnitř Embassy Gardens.

Více než 25 metrů dlouhý a 1,2 metrů hluboký bazén bude vzhledem k chladnějšímu londýnskému podnebí vyhřívaný. Jeho uživatelům se bude nabízet neskutečný výhled. Mimo jiné odtud půjde dohlédnout k Westminsterskému paláci a k vyhlídkovému kolu London Eye.

V tuto chvíli se stavba nachází ve druhé fázi a její definitivní dokončení je naplánováno na rok 2018. Celkem bude komplex čítat 2000 luxusních bytů a apartmánů, jejichž tržní cena bude začínat přibližně na 23 milionech korun.

Klára Beščecová

Foto: Ballymore Group

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také