Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Nádhera! Průhledný bazén bude v Londýně zavěšený 35 m nad zemí

Londýn se bude brzo pyšnit novým světovým prvenstvím. Mezi dvěma bytovými domy tam postaví transparentní bazén, který se bude vznášet ve výšce deseti podlaží.
Vydáno: 23.09.2015
Dno bazénu bude pouze 20 centimetrů silné a průhledné
Dno bazénu bude pouze 20 centimetrů silné a průhledné Autor: Ballymore Group
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Minulý měsíc představila developerská společnost Ballymore Group svůj nový plánovaný projekt Sky Pool (Nebeský bazén). Půjde o bazén zavěšený 35 metrů nad zemí. Unikátní bazén bude na jihozápadě Londýna spojovat dvě výškové budovy s velmi luxusními byty, které budou součástí komplexu Embassy Gardens. Jeho majitelé si tak budou moci na návštěvu z jedné budovy do druhé doplavat.

Jedinečnost bazénu nespočívá pouze v jeho neobvyklém umístění. Pro jeho výrobu byly zvoleny speciální postupy. Nová technologie, na níž se podíleli specialisté na námořní design a projektování akvárií, umožní, aby bylo dno bazénu pouze 20 centimetrů silné a průhledné. Vyvolení plavci, kterým se podaří získat to privilegium, aby si v bazénu zaplavali, si budou skutečně připadat, jako by přímo proplouvali vzduchem. Bazén nebude přístupný veřejnosti, je určen výhradně pro vlastníky bytů uvnitř Embassy Gardens.

Unikátní bazén bude na jihozápadě Londýna spojovat dvě výškové budovy s velmi luxusní byty Foto:

Více než 25 metrů dlouhý a 1,2 metrů hluboký bazén bude vzhledem k chladnějšímu londýnskému podnebí vyhřívaný. Jeho uživatelům se bude nabízet neskutečný výhled. Mimo jiné odtud půjde dohlédnout k Westminsterskému paláci a k vyhlídkovému kolu London Eye.

Dno bazénu bude pouze 20 centimetrů silné a průhledné Foto:

V tuto chvíli se stavba nachází ve druhé fázi a její definitivní dokončení je naplánováno na rok 2018. Celkem bude komplex čítat 2000 luxusních bytů a apartmánů, jejichž tržní cena bude začínat přibližně na 23 milionech korun.

Klára Beščecová

Foto: Ballymore Group

Mohlo by vás zajímat:

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

Z týkové terasy pod městskými hradbami je přes vodní hladinu tohoto bazénu parádní výhled na okolní svahy

Tip pro kopcovitou parcelu: Bazén připomíná vodopád

Neviditelná oáza se z dálky jeví jako pouhý přelud

Nejlepší útočiště ve vedru? Ze sklepního domu přímo do střešního bazénu


Článek je zařazen v:
Reklama