Bydlení

9. prosince 2014 06:00

Markéta Zídková

Nadšenec si postavil továrnu na cvičení pilates. Neuhodnete, jak se v ní cvičí

Továrna na pohyb dle metody pilates.

Nadšenec pro pilates si nechal postavit dům s tělocvičnou na míru uzpůsobenou této speciální cvičební metodě.

Teorie o centru těla jako středobodu síly neboli Power House představovala svého času na Západě revoluční myšlenku kontroly těla z jednoho místa. Jmenuje se podle ní i letos dokončený dům v izraelském městě Kfar Saba, který je do detailu uzpůsobený ke cvičení podle této metody.

Zvláštností tohoto domu je ocelová konstrukce, která umožňuje cvičencům, aby se zavěsili systémem označovaným TRX a prováděli mimořádně náročné cviky ve vzduchu.

Interiér je rozdělený do tří prostor. Cvičební halu za vstupní částí s recepcí a šatnou lze přepažit a využívat na odlišné aktivity, v jedné půlce lze cvičit na žíněnkách a v druhé půlce se speciálním vybavením pro metodu pilates. Recepce je přitom záměrně oddělená sklem, aby zavěšení lidé vnímali energii celého prostoru.

Ocelová konstrukce nese svítidla včetně zmíněné rozměrné přepážky, kterou však lze jednou rukou lehce přesunout jinam. Architekti ze studia Jacobs-Yaniv záměrně použili materiály s jen minimální povrchovou úpravou, které korespondují s čistotou síly dřímající v tělesném nitru.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dům továrna pilates Kfar Saba

Přečtěte si také