Z nafukovacích balonků vyrobíte veselé vázičky na květiny. Dekorace za pár kaček!

Barevné nafukovací balonky, které se najdou snad v každé domácnosti, můžete využít na rychlou a nenáročnou dekoraci. Nenechávejte je zbytečně povalovat zapomenuté na dně šuplíku. Na výrobu netradičních váziček na květiny budete potřebovat jen věci, původně určené k vyhození. Recyklace může být zábavná hra!

Nafukovací balonky patří mezi mnoha lidmi kvelmi oblíbeným rekvizitám všech dětských i dospělých oslav, ale na druhou stranu jsou to pro přírodu velmi nebezpečné a zbytečné kusy plastového odpadu. Pokud už je doma máme, měli bychom je raději pořádně využít, než po prvním a často i jediném nafouknutí odhodit do odpadu.

1. Barevný návlek na sklenici

Obyčejné skleničky od jogurtu či od marmelády, ale i jednoduché skleničky na nápoje můžete jednoduše celé potáhnout nafukovacím balonkem, a vytvořit tak barevně vyladěnou dekoraci. Výhodou podobné vázičky je především fakt, že se výborně hodí i pro jediný květ, který bude votvoru balonku báječně držet a nebude padat ke stěně sklenice. Před natažením balonku na sklenici nezapomeňte odstřihnout pevný náustek balonku.

2. Půl na půl, barva a sklo

Pokud máte kdispozici místo obyčejné sklenice i jednoduchou vázičku zčirého skla, nemusíte ji celou skrývat pod návlekem. Balonek odstřihněte a vytvořte jenom barevný efekt a část vázy ponechte průhlednou.

3. Efekt vnitřní nádobky svodou

Zajímavé vázičky můžete vytvořit i tak, že balonek navléknete pouze na hrdlo zvolené sklenice a spustíte jej dovnitř. Po naplnění balonku vodou budete mít naprosto netradiční dekoraci, kterou bude chtít napodobit každý, kdo ji u vás uvidí.


Přečtěte si také