Balkón a terasa

19. března 2019 07:00

Markéta Kašková

10 tipů, jak naaranžovat jarní kytici. Tyhle vychytávky musíte vyzkoušet

Venku začíná být konečně teplo, a tak se každý shání po čerstvých květinách, aby měl trochu toho jara i u sebe doma. A my se tomu vůbec nedivíme. Není totiž nic hezčího, než když vám stůl ozdobí pestrobarevné tulipány nebo provoní omamné frézie. Víte ale, jak takové nádherné kvítky naaranžovat?

Jaro je v plném proudu a my si užíváme postupně vykukující sluníčko. Naše mysl a interiér potřebují probudit z hlubokého zimního spánku a my vám přinášíme 10 nejlepších nápadů, jak si zpříjemnit volné chvíle.

Hrníček jako malá váza

Našli jste doma starý jídelní servis po babičce nebo se vynořil z hlubin zaprášených krabic na půdě? Pokud vypadá aspoň trochu ksvětu, můžete ho použít nejen na servírování kávy návštěvám, ale také jako šikovnou vázičku pro jarní kvítí. Bude se skvěle vyjímat hlavně vdomově vrustikálním stylu nebo třeba na chatě či chalupě.

Staré žárovky jako hit moderních interiérů

Tahle vychytávka přišla do módy už před časem, pořád je ale hodně oblíbená. Už nemusíte vyhazovat staré žárovky, ale vyrobte si znich stylové závěsné vázičky. Podívejte se na video snávodem, jak se dostat do vnitřku žárovky, aniž by vám praskla.

Žárovku můžete naplnit vodou a lučním kvítím a zavěsit, kam se vám zamane, nebo zní vyrobit miniaturní terárium. Vyzkoušejte klidně obojí!

Lepicí páska v hlavní roli

Šikovným pomocníkem při aranžování květin může být i průhledná lepicí páska. Připravte si větší mísu svodou a nalepte na ni pásku tak, aby vznikla mřížka. Větší a těžší květiny se vám pak budou díky ní mnohem lépe aranžovat, a hlavně se udrží na svém místě, i když začnou pomalu uvadat.

Nevěstin závoj si rozumí s heřmánekm

Obyčejný heřmánek nebo nevěstin závoj můžete naaranžovat do několika skleněných nádobek od jogurtů, které převážete provázkem zpřírodního vlákna. Když je umístíte na stůl těsně vedle sebe, výsledná jarní dekorace bude vypadat opravdu impozantně.

Konvička jako dekorace jara

Pokud si potrpíte na jednoduchost, svažte si menší pugét zněkolika druhů rostlin jedné barvy a vložte ho do staré čajové konvice, případně konvičky na mléko. Výhodou téhle kytice je, že nezabere skoro žádné místo, a přitom příjemně osvěží i provoní i větší místnost.

Dřevo nikdy neomrzí

Stará bedýnka nebo třeba silnější obrazový rám skvěle poslouží jako základ další povedené dekorace. Stačí do něj vyvrtat tři otvory, prostrčit jimi provázky, na které jste předtím zavěsili malé vázičky, a svázat je. Do váziček vložte jarní kvítí a celou dekoraci umístěte na parapet okna, kde se bude na denním světle krásně vyjímat.

Kus lesa na okně

Když nemáte po ruce vhodný květináč, pomozte si pomocí malých klacíků. Kytici lučního kvítí naaranžujte do staré plechovky svodou, a tu zvenčí zabalte do klacíků, které jste předtím svázali provázkem.

Závěs zprovázku

Máme pro vás i jednoduchý návod, jak si vyrobit na květináč závěs zprovázku. Hodit se vám bude nejen na zahradní pergolu, ale klidně i na balkon. Výhodou zavěšeného květináče je, že nezabere žádné místo, a pokud do něj umístíte větší popínavou rostlinku, navíc vás ochrání před zvědavými pohledy vašich sousedů.

Video s návodemZDE.

Barevný květ jako z pohádky

Sehnali jste květiny pouze vbílé barvě, ale chtěli byste je trochu víc oživit? Žádný problém. Do menších váziček nebo skleniček nalijte vodu strochou potravinářského barviva. Na každou sklenici použijte jinou barvu a dovnitř pak dejte květinu. Úžasné!

Miniterária

Vposlední době jsou velmi moderní i malá terária, která si nazdobíte podle vaší chuti a vkusu. Vyzkoušet můžete třeba kombinaci živých sukulentů se sušenými kvítky na troše kamínků či písku. U téhle dekorace máte jistotu, že vám jen tak neuvadne, a bude tak dělat vaší rodině radost klidně i celá léta.

(maj)

Přečtěte si také:


Přečtěte si také