Bydlení

28. listopadu 2016 11:30

Jana Brass

Nakoukněte do tří londýnských bytů. Takhle vypadá ostrovní styl

Pojďte se s námi projít třemi interiéry, které se skrývají za zdmi tří londýnských domů. Každý je na jiné adrese. I když jsou v mnohém rozdílné, najdete mezi nimi přinejmenším dvě společná pojítka.

Tím prvním je současný styl bydlení a tím druhým, že je tak zajímavě a útulně vybavilo jedno londýnské architektonické studio – Martin Brudnizki Design Studio.

Současný styl designu interiérů je velmi otevřený kombinaci nejrůznějších stylů. Kupodivu to ale na designéry klade větší nároky. Jednak musejí mít přehled o nábytku a úpravách interiérů a zároveň by měli ctít „genius loci“, tedy atmosféru daného místa. K tomu, aby se takové projekty zdařily, je třeba nejen talentu, ale také zkušeností, neustálého sledování vývoje trendu bydlení a pochopitelně i zručné schopnosti jednání s majiteli nemovitostí.

Zadní část jednoho domu v ulici Old Church Street. Nabízí dost denního světla a zeleně na malém dvorku. Nábytek a úprava interiéru je tak harmonická a dýchá poklidným odkazem na historii, že si tu skvěle dobijete baterky; foto: James McDonald / MBDS.com

Studiu se zkratkou MBDS se to daří vytrvale a s velkým úspěchem. Nabízíme vám návštěvu moderního mezonetu v domě kousek od čtvrti Notting Hill a zároveň i náhled do dvou londýnských domů s tradiční architekturou. Jeden stojí ve čtvrti Chelsea nedaleko Temže a druhý zas v ulici Coleherne Road. Třeba vás něco z rozdílně vytvořených stylů ostrovního designu pro daná prostředí zaujme a inspirujete se k vlastním úpravám pohodlného a současného bydlení i u vás doma.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také