Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Námořnický styl: Pruhy a modro-bílá kombinace promění váš domov v lodní kajutu

Námořnický styl má v sobě něco neobyčejně kouzelného. Je klasický, elegantní, a přitom evokuje léto a lodě vyplouvající za dobrodružstvím. Možná rádi nosíte pruhovaná trička, saka s lesklými knoflíky a bílé tenisky. Zkuste prvky “navy” stylu přenést i do interiéru a ze svého suchozemského bytu udělejte elegantní místo, kde se bude snít o moři.
Vydáno: 09.07.2018
Zařiďte si interiér v námořnickém stylu!
Zařiďte si interiér v námořnickém stylu! Autor: undefined
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Barvy

Základem vašeho námořnického bytu budou zcela jistě barvy! Absolutním kapitánem na téhle lodi je bílá, ne krémová, ne slonová kost, ne vanilková. Prostě bílá! Jejím hlavním důstojníkem se pak stává námořnická modř a poddůstojníkem červená, ale i žlutá nebo mentolová barva. Pudrové tóny nejsou z téhle společnosti zcela vykázány, ale hrají jen doplňkovou roli. V té hlavní jsou barvy syté, jasné a kontrastní!

Bílá, modrá a pruhy! V námořnickém interiéru nesmí chybět.
Bílá, modrá a pruhy! V námořnickém interiéru nesmí chybět.
undefined

Vzory

Jestli je něco synonymem námořnického stylu, pak jsou to pruhy! Bez pruhovaných dekorací se váš “navy” interiér absolutně neobejde. Takže pruhy jsou absolutní základ, ale nemusí to u nich končit! Parádu vám udělají vzory s mořskou tematikou, jako jsou mušle, hvězdice, kotvy, ryby nebo krabi. S pruhy se dobře snášejí i motivy hvězd, některé kostky a kupodivu i květinové motivy, ale s nimi to nepřehánějte.

Krásné a útulné.
Krásné a útulné.
undefined

Materiály

Přírodní, prostě trochu “raw”. Na lodi se také neválíme v hedvábí nebo nedejbože v polyesteru. Berte vše, co vám připomíná plachty, provazy a plátěné košile námořníků. Materiály střídejte hrubé s jemnějšími, můžete přidat i trochu hrubé pleteniny, proutěných rohoží, vyplétaných košů, juty nebo i fleecu, to pro chladnější dny. Nebojte se neopracovaného dřeva, které vypadá jako vyplavené mořem, nebo naopak leštěných mahagonových kousků, které budou připomínat luxusní kapitánovu kajutu.

Do námořnického interiéru se hodí přírodní materiály.
Do námořnického interiéru se hodí přírodní materiály.
undefined

Dekorace

Vůbec nemusejí být drahé a už vůbec nové. Máte mušle z dovolené? Sem s nimi, nasypte je do mísy nebo sklenic. Volte bílé svíčky a chromové lucerny. Polštáře “oblečte” do nových pruhovaných povlaků z látek, které seženete za pár korun. Nezapomeňte všude šířit bílou, protože právě a pouze na ní ostatní barvy vyniknou. Z půdy dopravte do bytu lodní kufr po dědovi a udělejte z něj dekoraci nebo odkládací stolek. Sežeňte si kormidlo a pověste jako dominantu do obývacího prostoru, zavěste houpací síť, dotáhněte styl dalekohledem, mapou na stěně nebo starým dřevěným pádlem.

Jakým směrem se v životě vydáte?
Jakým směrem se v životě vydáte?
undefined

Pro více inspirace se podívejte do naší galerie!

(ku)
Článek je zařazen v: bydlení , námořnický styl , pruhy , bílo-modrá , interiér , inspirace , léto , dovolená
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7