Bydlení

8. prosince 2015 05:35

Klára Beščecová

Návod: Jak vyrobit dětem v pokojíčku domek na stromě

Snili jste někdy o tom, že budete mít vlastní domeček na stromě? Dopřejte tuto kouzelnou schovávačku svému dítěti.

Hledáte jedinečný dárek, který by mohl o letošních Vánocích potěšit vašeho potomka? Pokud ano, popřemýšlejte o tom, že byste dětem připravili domeček na stromě. To přeci miluje každé malé dítě. A možná i větší dítě. Všichni totiž toužíme mít místo, kde je možné ukrýt se před světem. No, ale vy bydlíte v paneláku a na strom byste dítě stejně nepustili? To ale vůbec nevadí. Iluzi domku na stromě můžete vytvořit třeba v dětském pokojíku. Dnes vám totiž představíme skvělý nápad, který měl jeden šikovný táta.

Ten už by otrávený, jak předtím pokoj jeho dětí vypadal, a chtěl jim dát nezapomenutelný vánoční dárek. Přišel s brilantním nápadem a proměnil obyčejný dětský pokoj v kouzelné místo – bunkr na stromě. Trvalo mu to jen několik dní, než projekt dokončil. Domeček má plno drobných detailů, které mu dodávají kouzlo – například skutečné větvě, houpací síť, tunel v kořenech stromů či extra úložný prostor.

Tento úžasný úkryt může sloužit jako místo na spaní, dětské hřiště nebo dětský koutek. Děti v něm zažijí spoustu legrace a vy s nimi. Snad vás video inspiruje.

Postup:

Pošlete děti na pár dní k babičce, aby to pro ně bylo to pravé překvapení. Potom vykliďte pokoj. Vyneste vše, nechte jen holé zdi.

Pak musíte pokoj změřit a postavit konstrukci. Ideálně tak, abyste vytvořili místo pro dostatečný počet postelí a úložné prostory. Latě, které tvoří konstrukci budoucího domku je lepší přivrtat do zdi.

Do desky udělal otvory, aby po ní šlo šplhat nahoru a aby děti mohly využívat vytvořený tunel. Všechny hrany je třeba obrousit, aby se děti nezranily.

Podívejte se na video, postup vám bude hned jasnější:

Tady je pro inspiraci plejádá dalších domečků:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také