Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nebojte se pastelek! Pastelové barvy jsou zase in

Inspirujte se pastelovými barvami a nebojte se jejich netypických tónů. Už dávno totiž neplatí, že pastelová růžová patří jedině do holčičího pokojíčku.
Vydáno: 15.06.2015
Pastely budí dojem střízlivosti a něhy a ve srovnání se sytými základními tóny je vnímáme jako daleko méně výrazné a agresivní
Pastely budí dojem střízlivosti a něhy a ve srovnání se sytými základními tóny je vnímáme jako daleko méně výrazné a agresivní Autor: Dulux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakým barvám říkáme pastelové

Pastelové barvy na nás působí příjemně, až nostalgicky – často totiž vyvolávají vzpomínky na naše oblíbené hračky či cukrovou vatu na pouti. Na barevné paletě se pohybují mezi odstíny růžové, modré, fialové či žluté – vždy však zjemněné bílou barvou. Budí dojem střízlivosti a něhy a ve srovnání se sytými základními tóny je vnímáme jako daleko méně výrazné a agresivní.

Trendové vrstvení

Nebojte se svoji oblíbenou pastelovou barvu kombinovat s ostatními. Design je o zábavě a emocích – a harmonické pastelové barvy navrstvené přes sebe či kombinované v nejrůznějších vzorech přesně tyto pocity vyvolávají. A právě vrstvení je momentálně in. „Vrstva + vrstva je jedním z trendů, které reflektují aktuální dění. Promítá se v něm používání barev pro vyjádření různé hloubky prostoru. Jedná se o spojení měkkých pastelových odstínů s neprůhlednými materiály a jejich vzájemné překrývání,‟ vysvětluje Martin Brodský, Senior Brand Manager Duluxu. Pokud je pro vás toto tvrzení příliš abstraktní, projděte si barevnou brožurku na: http://www.colourfutures.com/index.jsp), kde jsou všechny tyto trendy ztvárněny a vysvětleny.

Barvou roku je měděná oranžová

Barva roku: Měděná oranžová i zemitě rudá Marsala. S čím je zkombinovat?

Další využití pastelů v interiéru

1. Pastelové barvy nemusí být vždy jen poetické a romantické. Zkuste jejich jemnost vyvážit pomocí ostrých geometrických tvarů či chladných materiálů, jako je kov anebo syntetika. Docílíte tak harmonického celku, v němž se snoubí dva zdánlivé protiklady.

Zkuste pastel na nábytku Foto:

2. Pokud jste milovníky neutrálních tónů a pastelové barvy se vám zdají příliš odvážné, můžete je využít na pozadí. Stojí pak mimo centrum pozornosti, ale přesto umí zvýraznit určité elementy v interiéru.

3. Nebo se vydejte nejobvyklejší cestou a vyzdobte si pokoj pastelově laděným nábytkem. Není nic osobitějšího než jemně máslově žlutá komoda kombinovaná se světle modrým servírovacím stolkem. Malé detaily dokážou velké divy a mohou být vaším startovním bodem na cestě za láskou k pastelovým barvám.

4. Velmi originálně také působí jejich kombinace s neutrálními či zemitými barvami. Ideální je například stříbřitě šedá nebo tmavá námořnická modř. Pastelové barvy si skvěle rozumí také s měděnými odstíny.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Výrobci na největším veletrhu obkladů Cersaie letos nenechali návštěvníky na pochybách, že na obklad přenesou jakýkoli motiv

Aktuální trendy v obkladech pro podzim 2014: Dominují imitace

Původní barvou tohoto barevného spektra byla tmavě šedá, která evokovala barvu krtka, dle kterého název stylu vznikl

Jaké barvy vybrat, když chcete vytvořit klidný interiér? Ideální je styl taupeČlánek je zařazen v: barvy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama