Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Nejčastější chyby při výběru postele

Kvalitní postel je nejdůležitějším kusem nábytku v domácnosti. Souhlasíte?
Vydáno: 24.08.2015
Jak často se v noci budíte?
Autor: Johann Malle Jak často se v noci budíte?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výběrem vhodné postele i matrace významně ovlivníte kvalitu svého odpočinku, tedy i celého života. Při koupi nové postele se proto neunáhlete a nevybírejte jen podle toho, aby se vešla a hodila do vašeho interiéru. Tady jsou nejčastější chyby, které lidé dělají při výběru nové postele.

Manželská postel = standardizovaný rozměr

Nad velikostí postele se mnoho lidí příliš nezamýšlí. Často rozlišujeme v podstatě jen dva rozměry – jednolůžko a manželskou postel. A jiný rozměr než standardizovaný se většinou řeší pouze v případě atypického interiéru. „Tak by tomu ale být nemělo. Rozměr postele byste měli volit podle individuálního charakteru svého spánku a prostoru, který při něm potřebujete. Záleží tedy na tom, co je vám pohodlné, jak moc se v noci převalujete a to samé platí i pro prostor partnera. Vyhnete se tak nočnímu okopávání i bitvě o svou polovinu postele, které vám ubírají na kvalitě odpočinku,“ říká Jakub Šoufek ze společnosti Johann Malle.

To že si něco dáte před spáním, není špatně, jde ale o to vědět, co jíst

Jíte před spaním? Co to s vámi udělá?

Unáhlený nákup na e-shopu

Nákup postele přes internet je vymožeností dnešní doby a jedná se samozřejmě o službu velmi pohodlnou. Zcela při ní však chybí možnost si postel prohlédnout a hlavně vyzkoušet. Pokud nemáte času nazbyt, dbejte při takovém nákupu alespoň na kvalitu použitého materiálu. Ideální je volit obchody nabízející showroomy, kde si můžete ověřit použitý materiál a zároveň postel vyzkoušet v různých polohách, ve kterých obvykle spíte.

Design vládne nad funkčností

Vzhled vaší budoucí postele je samozřejmě důležitý, neměl by ale být na úkor kvality a funkčnosti. Neupínejte se proto k jedné představě o posteli. Snadno pak opomenete další prvky, které jsou při výběru nové postele důležitější. Hlavními aspekty při výběru by měly být pohodlí a kvalita konstrukce.

Do postele není třeba investovat, je „jen na spaní“

Nejčastější chybou je právě podceňování důležitosti spánku. Spánkem totiž trávíme více než třetinu života, a proto se do postele vyplatí investovat. „Navíc pokud investujete do vyššího standardu postele i matrace, ušetříte si za pár let starosti s dalším výběrem, protože kvalitní postele vydrží dvacet i více let,“ uzavírá Jakub Šoufek.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Kovová pelest s odlomenými kousky laku a výzdoba na stěnách nás zavádějí kamsi na přelom 19. a 20. století.

Inspirace: Projděte si 20 kouzelných ložnic ve stylu vintage

Pod vilami developeři zřídí umělé korály

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou

Článek je zařazen v:
Reklama