Bydlení

24. dubna 2017 07:00

Markéta Zídková

novinek v bydlení, které vám v dubnu nesmí uniknout

Nový venkovní nábytek, interiérové barvy i doplňky do kuchyně. Co se objevilo nového v oblasti bydlení a zařizování v dubnu 2017?

Jaro je obdobím, kdy máme největší chuť pustit se do změny svého bydlení. Ještě nejsme paralyzováni letními horky, už ale ani schoulení do sebe úmornou zimou. Tady jsou horké interiérové i exteriérové novinky.

Nové dekory umělého kamene

Společnost Technistone rozšířila svou nabídku o nové ekologické odstíny tvrzeného (umělého) kamene Elegance Eco. K dispozici jsou tři nové odstíny – Elegance Eco Ash, Elegance Eco Nev a Elegance Eco Zen (šedá, bílá a béžová).

Na výrobu Eco odstínů jsou použity převážně české suroviny - sklo a křemen, přičemž podíl recyklované složky činí minimálně 30 %. Nové Eco odstíny mají certifikaci americké společnosti SCS Global Services a splňují nejpřísnější limity na ochranu životního prostředí a udržitelnosti.

Popelavě šedý Elegance Eco Ash jde ruku v ruce se současným trendem stále populárnějších šedých barev. Druhý barevný odstín s názvem Elegance Eco Nev patří do řady bílých produktů. Pro svůj neutrální vzhled je dobře kombinovatelný s dominantními prvky domácnosti a ostatními barvami. Třetím výrobkem z nové řady je Elegance Eco Zen, který díky svému specifickému odstínu pískově béžové dokonale doplní všechny interiéry se dřevem a zároveň je i z pozice tvrzeného kamene opticky prohřeje.

Projděte si novinku na fotkách:

Tvrzený kámen v nových Eco odstínech lze využít jako materiál pro kuchyňské desky nebo její obložení, dlažbu, obklady v koupelnách nebo třeba na parapet. Vyniká vysokou odolností proti mechanickému i chemickému poškození, je nenasákavý a velmi snadno udržovatelný.

Nová vysoce omyvatelná malířská barva

Značka malířských barev Dulux přichází na trh s novinkou Dulux EasyCare. Ta je matná, vysoce omyvatelná, odpuzuje vodu i nečistoty a je vhodná pro nátěry stěn i stropů v interiéru. Vybírat můžete ze 45 barevných odstínů, které vynikají svou snadnou kombinovatelností.

EasyCare je 10x odolnější než běžné emulzní barvy, chrání povrch stěn před absorbováním tekutin a nečistot, tím zamezuje tvorbě skvrn. Díky hydrofobnímu efektu se tekuté nečistoty vysráží na povrchu stěn do malých kapiček, které po něm snadno sklouznou dolů. Zeď je pak možné snadno otřít papírovou kuchyňskou utěrkou, navlhčeným hadříkem nebo houbičkou. I po několikanásobném omytí zůstává nátěr bez poškození či skvrn a stěny si zachovávají živé a zářivé barvy. Produkt nabízí vynikající kryvost, vysokou vydatnost až 16 m2/l (jedno 2,5 litrové balení vystačí až na 40 m2). Nátěr přitom zůstává paropropustný a umožňuje tak stěnám dýchat.

Pro milovníky červené

Passion Red Brabantia jsou bytové doplňky, které spojuje červená barva. Od kuchyňských pomocníků, přes lásku k přírodě s novými recyklovatelnými koši až po koupelnové doplňky.

Pedálové koše Brabantia NewIcon jsou až z 98 % recyklovatelné a jejich koupí navíc pomáháte vyčistit naši planetu od plastů, protože Brabantia je hrdým partnerem projektu The Ocean Cleanup. K dostání od 669 Kč v pěti velikostech (3, 5, 12, 20 a 30 litrů). Fotografie je ke stažení zde:

Úsporný kompaktní chlebník Brabantia Roll Top je vyroben z anti-korozní, vysoce kvalitní nerezové oceli a má vroubkované dno pro správnou ventilaci. K dostání od 929 Kč.

Věžovitý sušák Brabantia Tower je vhodný jak pro rodinné prádlo, tak na rychlé sušení pár kousků. Jeho výhodou je snadná manipulace a skladnost. K dostání za 2 930 Kč.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení zde:

Hranaté dózy na potraviny z kolekce Brabantia Tasty Colours vynikají nejen svým neotřelým designem s průhledným tělem ve skle abarevnými víčky, ale také praktičností. Jejich nespornou výhodou je stohovatelnost, lze je tedy libovolně skládat na sebe a ušetřit tak místo ve spíži či v kuchyni. Další předností je průhlednost dóz, kdy přesně víte, co je uloženo uvnitř. Hodí se na skladování mouky, rýže, těstovin, luštěnin, sušenek a dalších potravin. K dostání jsou ve třechrůzných velikostech - 0,7, 1,6 a 2,5 litru a barvách - červená, růžová a mátová od 219 Kč na brabantia-shop.cz.

DONATE

Rodinná firma DONATE, oslavuje v letošním roce 20 let působení na trhu s interiérovým a venkovním nábytkem. Ke kulatým narozeninám si nadělila hned několik řad venkovního nábytku, který nabízí ve svém showroomu ve Velkých Popovicích.

Různé typy křesel a sedaček kolekce Maxima II z prvotřídního teaku nabízí velice pohodlné sezení či ležení díky širokým sedákům a odolným polštářům z rychleschnoucí pěny s povrchem z nepromokavé tkaniny. Jednotlivé díly modulárních sedaček jsou lehce smontovatelné a mohou tak splnit i ta nejnáročnější přání zákazníků, kteří očekávají komfort a maximální relax.

Teakovou kolekci s umělým výpletem Jull, kterou inspirovala díla dánských návrhářů Børge Mogensena, Hanse Wegnera či Arne Jacobsena, si oblíbí zejména fanoušci severského designu. Jejím poznávacím znamením je jednoduchost, funkčnost a vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám.


Přečtěte si také