Bydlení

12. července 2021 08:00

Matouš Hartman

Autobus je luxusnější než kdejaký byt. Jsou tu kamna na dřevo i krásná ložnice

Už dávno neplatí, že dodávky a autobusy předělané na mobilní domy jsou nepohodlné nebo že se dají používat jen přes léto. Tenhle projekt ukazuje, že dnes se ze starého autobusu dá vytvořit plnohodnotný byt, ve kterém je místo i na krbová kamna.

Zajímavý kousek se podařil britskému páru Lucy a Glenovi. Chtěli procestovat Evropu po vlastní ose a rozhodli se, že si z USA pořídí vyřazený školní autobus. Glen se vzdal své práce tatéra a začal se plně věnovat proměně. Výsledek vypadá úžasně.

V autobusu jsou i kamna

Nejprve bylo potřeba odstranit staré sedačky a ostatní vybavení autobusu, aby se mohl interiér předělit novými příčkami. V přední části autobusu vznikl obytný prostor, v zadní je teď ložnice. Místnosti od sebe odděluje koupelna s toaletou.

Kuchyň je plně vybavená, pohovka se dá rozložit na další dvojlůžko, nejlepší jsou ale krbová kamna. Není to zrovna tradiční doplněk autobusových proměn, i když už se autobusy s kamny objevily. Kamna nejen prostor zútulní, ale navíc nahradí topení, které mnohým proměněným vozům chybí.

Další proměny autobusů:


Přečtěte si také