Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Mladý pár s miminkem bydlí v opraveném autobusu. Zbavili se zbytečných věcí a žijí šťastněji

Za bloggerskou stránkou Big Little Life je schovaná australská rodina Chris, Vaida, Oliver a Boris, která si vytvořila tak trochu jiné bydlení na čtyřech kolech. Svůj minimalistický životní styl berou vážně a chtějí dál předávat zprávu, aby vyvolali pozitivní změny ve společnosti. Žijí s málem v autobuse, a přesto nikdy nebyli šťastnější. Co chtějí vzkázat lidem?
Vydáno: 25.07.2019
Nejkrásnější obytný autobus
Autor: instagram.com/big_little_life_ Nejkrásnější obytný autobus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hlavní myšlenkou celé této netradiční cesty je odpoutat se od nepříjemných povinností, které mnoho lidí na světě svazuje. Vaida s Chrisem splatili své dluhy, zbavili se nepotřebných věcí, zařídili si autobus jako malou garsonku a vyrazili na nekonečnou cestu. Oba partneři říkají, že lidé by mohli žít šťastněji a udržitelněji, než je tomu nyní.

Na první pohled nejde poznat, že takto může vypadat autobus uvnitř.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Na první pohled nejde poznat, že takto může vypadat autobus uvnitř.

Běžná profese na nevšedním místě

Chris je ekologický vědec, biolog a obchodní kouč. Vaida je grafická a webová designérka, nadšenec stylingu a fotografka. Boris je bernský salašnický pes a Oliver je nejnovější přírůstek do rodiny. Oba rodiče mohou pracovat online, a v pohodě se tak na cestách uživí.

Nechybí ani televize.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Nechybí ani televize.

Chceme dělat jen to, co nás baví

„Jako rodina jsme se rozhodli zaměřit se jen na to, čeho si v životě vážíme a tyto hodnoty podporovat. Chceme poslat obyčejným lidem zprávu, že změna života k lepšímu je možná a nejde o žádné vzdory nebo hippie život. Jde o to, uvědomit si, že život by se měl žít podle podmínek, které si sami určíme a toho, co si sami přejeme,“ říká dvojice.

Každé místo je do detailu promyšlené.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Každé místo je do detailu promyšlené.

Změnit život lze hned

Díky blogu a Instagramu se chtějí s lidmi podílet o své zkušenosti, dojmy a rady. Rádi by dosáhli eliminace nepotřebných věcí u dalších lidí a přesvědčili je, že změna nemusí být tak těžká, jak se na první pohled zdá.

Rodina miluje barvy.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Rodina miluje barvy.

Spojili tedy své dovednosti v oblasti marketingu, obchodu, grafického designu a environmentálního managementu, aby dosáhli svého cíle – rozšířit svou zprávu k co možná nejvíce lidem. „Doufáme, že všichni uvidí, že změna je možná. My jsme jen obyčejní lidé, kteří se rozhodli uvědomit si svůj vlastní život a svá vlastní rozhodnutí,“ dodává dvojice.

Zrekonstruovaný autobus této rodiny je pastvou pro oči. Podívejte se, že i cestování může být stylové a velmi příjemné. Lidí, kteří se takto rozhodli žít přibývá, my se jim vlastně nedivíme. Podívejte se do galerie a přesvědčte se, zda byste v podobném prostředí také dokázali žít.

Prohlédněte si celý interiér v galerii:

Mrkněte se také, jak se stavělo minibydlení v Česku. Designéři pořadu Jak se staví sen vybudovali dům z kontejneru pro důchodkyni, která žije v chatové osadě:

Marek Povolný byl přímo na místě a dal nám rozhovor
LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

Další články:

Autobus disponuje i garáží

Autobus se proměnil v hotelový pokoj. Má záchod, sprchu a dokonce i garáž pro auto. Podívejte se

Byt z autobusu 11

Mladá rodina se zbavila hypotéky: Nastěhovala se do stylového autobusu, který má i koupelnu

Článek je zařazen v: blog , Big Little Life , Chris , Vaida , obytný autobus , autobus , karavan , minidomy , mini domy , jak bydlet ve starém autobusu , rodina na cestách , rodina z instagramu , rodina žijící v autobusu. Stylový interiér autobusu , luxus , design , barvy , retro
Reklama