Trendy

27. ledna 2020 08:00

Markéta Kašková

Mladý pár s miminkem bydlí v opraveném autobusu. Zbavili se zbytečných věcí a žijí šťastněji

Za bloggerskou stránkou Big Little Life je schovaná australská rodina Chris, Vaida, Oliver a Boris, která si vytvořila tak trochu jiné bydlení na čtyřech kolech. Svůj minimalistický životní styl berou vážně a chtějí dál předávat zprávu, aby vyvolali pozitivní změny ve společnosti. Žijí s málem v autobuse, a přesto nikdy nebyli šťastnější. Co chtějí vzkázat lidem?

Hlavní myšlenkou celé této netradiční cesty je odpoutat se od nepříjemných povinností, které mnoho lidí na světě svazuje. Vaida sChrisem splatili své dluhy, zbavili se nepotřebných věcí, zařídili si autobus jako malou garsonku a vyrazili na nekonečnou cestu. Oba partneři říkají, že lidé by mohli žít šťastněji a udržitelněji, než je tomu nyní.

Běžná profese na nevšedním místě

Chris je ekologický vědec, biolog a obchodní kouč. Vaida je grafická a webová designérka, nadšenec stylingu a fotografka. Boris je bernský salašnický pes a Oliver je nejnovější přírůstek do rodiny. Oba rodiče mohou pracovat online, a vpohodě se tak na cestách uživí.

Chceme dělat jen to, co nás baví

„Jako rodina jsme se rozhodli zaměřit se jen na to, čeho si v životě vážíme a tyto hodnoty podporovat. Chceme poslat obyčejným lidem zprávu, že změna života k lepšímu je možná a nejde o žádné vzdory nebo hippie život. Jde o to, uvědomit si, že život by se měl žít podle podmínek, které si sami určíme a toho, co si sami přejeme,“ říká dvojice.

Změnit život lze hned

Díky blogu a Instagramu se chtějí slidmi podílet o své zkušenosti, dojmy a rady. Rádi by dosáhli eliminace nepotřebných věcí u dalších lidí a přesvědčili je, že změna nemusí být tak těžká, jak se na první pohled zdá.

Spojili tedy své dovednosti v oblasti marketingu, obchodu, grafického designu a environmentálního managementu, aby dosáhli svého cíle – rozšířit svou zprávu k co možnánejvíce lidem. „Doufáme, že všichni uvidí, že změna je možná. My jsme jen obyčejní lidé, kteří se rozhodli uvědomit si svůj vlastní život a svá vlastní rozhodnutí,“ dodává dvojice.

Zrekonstruovaný autobus této rodiny je pastvou pro oči. Podívejte se, že i cestování může být stylové a velmi příjemné. Lidí, kteří se takto rozhodli žít přibývá, my se jim vlastně nedivíme. Podívejte se do galerie a přesvědčte se, zda byste vpodobném prostředí také dokázali žít.

Prohlédněte si celý interiér v galerii:

Mrkněte se také, jak se stavělo minibydlení v Česku. Designéři pořadu Jak se staví sen vybudovali dům z kontejneru pro důchodkyni, která žije v chatové osadě:

Další články:


Přečtěte si také