návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Mladý pár s miminkem bydlí v opraveném autobusu. Zbavili se zbytečných věcí a žijí šťastněji

, Vydáno: 27.01.2020
Nejkrásnější obytný autobus
Autor: instagram.com/big_little_life_ Nejkrásnější obytný autobus
Za bloggerskou stránkou Big Little Life je schovaná australská rodina Chris, Vaida, Oliver a Boris, která si vytvořila tak trochu jiné bydlení na čtyřech kolech. Svůj minimalistický životní styl berou vážně a chtějí dál předávat zprávu, aby vyvolali pozitivní změny ve společnosti. Žijí s málem v autobuse, a přesto nikdy nebyli šťastnější. Co chtějí vzkázat lidem?

reklama

Hlavní myšlenkou celé této netradiční cesty je odpoutat se od nepříjemných povinností, které mnoho lidí na světě svazuje. Vaida s Chrisem splatili své dluhy, zbavili se nepotřebných věcí, zařídili si autobus jako malou garsonku a vyrazili na nekonečnou cestu. Oba partneři říkají, že lidé by mohli žít šťastněji a udržitelněji, než je tomu nyní.

Na první pohled nejde poznat, že takto může vypadat autobus uvnitř.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Na první pohled nejde poznat, že takto může vypadat autobus uvnitř.

Běžná profese na nevšedním místě

Chris je ekologický vědec, biolog a obchodní kouč. Vaida je grafická a webová designérka, nadšenec stylingu a fotografka. Boris je bernský salašnický pes a Oliver je nejnovější přírůstek do rodiny. Oba rodiče mohou pracovat online, a v pohodě se tak na cestách uživí.

Nechybí ani televize.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Nechybí ani televize.

Chceme dělat jen to, co nás baví

„Jako rodina jsme se rozhodli zaměřit se jen na to, čeho si v životě vážíme a tyto hodnoty podporovat. Chceme poslat obyčejným lidem zprávu, že změna života k lepšímu je možná a nejde o žádné vzdory nebo hippie život. Jde o to, uvědomit si, že život by se měl žít podle podmínek, které si sami určíme a toho, co si sami přejeme,“ říká dvojice.

Každé místo je do detailu promyšlené.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Každé místo je do detailu promyšlené.

Změnit život lze hned

Díky blogu a Instagramu se chtějí s lidmi podílet o své zkušenosti, dojmy a rady. Rádi by dosáhli eliminace nepotřebných věcí u dalších lidí a přesvědčili je, že změna nemusí být tak těžká, jak se na první pohled zdá.

Rodina miluje barvy.
Autor: instagram.com/big_little_life_ Rodina miluje barvy.

Spojili tedy své dovednosti v oblasti marketingu, obchodu, grafického designu a environmentálního managementu, aby dosáhli svého cíle – rozšířit svou zprávu k co možná nejvíce lidem. „Doufáme, že všichni uvidí, že změna je možná. My jsme jen obyčejní lidé, kteří se rozhodli uvědomit si svůj vlastní život a svá vlastní rozhodnutí,“ dodává dvojice.

Zrekonstruovaný autobus této rodiny je pastvou pro oči. Podívejte se, že i cestování může být stylové a velmi příjemné. Lidí, kteří se takto rozhodli žít přibývá, my se jim vlastně nedivíme. Podívejte se do galerie a přesvědčte se, zda byste v podobném prostředí také dokázali žít.

Prohlédněte si celý interiér v galerii:

Mrkněte se také, jak se stavělo minibydlení v Česku. Designéři pořadu Jak se staví sen vybudovali dům z kontejneru pro důchodkyni, která žije v chatové osadě:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

Další články:

Autobus disponuje i garáží

Autobus se proměnil v hotelový pokoj. Má záchod, sprchu a dokonce i garáž pro auto. Podívejte se

Byt z autobusu 11

Mladá rodina se zbavila hypotéky: Nastěhovala se do stylového autobusu, který má i koupelnu

reklama

Článek je zařazen v: blog , Big Little Life , Chris , Vaida , obytný autobus , karavan , mini domy , jak bydlet ve starém autobusu , rodina na cestách , rodina z instagramu , rodina žijící v autobusu. Stylový interiér autobusu , luxus , design , barvy , retro , autobusy , minidomky

reklama

Přečtěte si také