návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Mladá rodina se zbavila hypotéky: Nastěhovala se do stylového autobusu, který má i koupelnu

Aktualizováno: 14.07.2021
Většina z nás by své vymazlené byty či domy nevyměnila za nic na světě. Tihle odhodlaní Američané se toho ale nebojí. Manželský pár se rozhodl vzdát moderního bydlení a místo toho vytvořil domov ze starého školního autobusu. Dokonce i se svými dětmi, které momentálně učí hlavně počítat a vařit.

reklama

Obuvník Adam Paashaus (37) se svou manželkou Elizabeth (35) obětovali svůj tradiční život, aby mohli i se svými dcerami Sadie (8) a Wren (6) bydlet a cestovat ve školním autobusu Thomas Saf-T-Liner z roku 1994. V roce 2016 za něj utratili pouhých 6000 dolarů (asi 135 000 korun) a dalších 21 000 dolarů (asi 480 000 korun) věnovali na jeho rekonstrukci, aby se z něj stal plnohodnotný domov.

Uvnitř autobusu se nachází obývací pokoj s kuchyňskou linkou, ložnice s pohovkami a pochopitelně také sprchový kout a toaleta.

Sprchový kout, nebo vana? Rodinka si dopřává luxusu obojího v jednom
Autor: profimedia.cz Sprchový kout, nebo vana? Rodinka si dopřává luxusu obojího v jednom

„V průběhu let jsme s Elizabeth diskutovali o možnostech alternativního bydlení, jako jsou třeba jurty nebo domy z kontejnerů,“ říká Adam. „Elizabeth ale vždycky chtěla odejít z práce a cestovat, a tím vznikl nápad se školním autobusem,“ vypráví o svém rozhodnutí úplně změnit životní styl. Ten si teď také nemohou vynachválit. „Líbí se nám pomalé tempo, které nám umožňuje život na cestách,“ dodává Adam.

Podívejte se, jak se u Paashausů bydlí:

Bydlení ve školním autobusu má podle něj jednu velkou výhodu. „Nemusíme se starat prakticky o žádné účty, jako když jsme bydleli tradičně. Nemáme žádnou hypotéku, pojištění domácnosti a podobně. Tím pádem můžeme trávit mnohem méně času prací, která by nám na placení účtů vydělávala, a můžeme být mnohem víc spolu a navíc objevovat nová, úžasná místa,“ pochvaluje si Adam, který se živí jako obuvník na volné noze. Právě jeho práce nejvíc plní rodinnou kasu.

Rodiče děti vzdělávají doma
Autor: profimedia.cz Rodiče děti vzdělávají doma

Paashausovi jsou přesvědčeni o tom, že jejich dcery Sadie (8) a Wren (6) získají v pohyblivém domově mnohem lepší vzdělání, než kdyby chodily do klasické školy. Tu jim tak vlastně připomíná jen to, že kdysi se jejich autobusem vozily desítky malých školáků. Momentálně se v učení nejvíc soustředí na matematiku a vaření. „Rozdíl mezi naším a klasickým učením tkví v tom, že děti jsou přirozeně zvědavé a my jim dovolíme, aby rozvíjely své zájmy a vedeme je přitom,“ tvrdí sebevědomě Adam. Sadie i Wren prý rády čtou, kreslí a píšou si deníky.

Paashausovi už stihli v autobusu procestovat velkou část Spojených států
Autor: profimedia.cz Paashausovi už stihli v autobusu procestovat velkou část Spojených států

Čtyřčlenná rodina si už stihla užít spoustu dobrodružství, když ve svém autobusu ujela přes 5000 mil (asi 8000 kilometrů) a procestovala Severní Karolínu, Georgii, Tennessee, Oklahomu, Arizonu, Texas, Arkansas, Utah a Kalifornii. Jejich instagramový účet Deliberate Life Bus má v současnosti asi 7500 followerů a manželský pár dokumentuje své cesty také na blogu.

maj

Podívejte se také na projekt minidomu z pořadu Jak se staví sen. Designéři vybudovali bydlení pro důchodkyni, která žije v chatové osadě: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

reklama

Článek je zařazen v: minidům , alternativní bydlení , rodina , autobusy , minidomky

reklama

Přečtěte si také