Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Mladá rodina se zbavila hypotéky: Nastěhovala se do stylového autobusu, který má i koupelnu

Většina z nás by své vymazlené byty či domy nevyměnila za nic na světě. Tihle odhodlaní Američané se toho ale nebojí. Manželský pár se rozhodl vzdát moderního bydlení a místo toho vytvořil domov ze starého školního autobusu. Dokonce i se svými dětmi, které momentálně učí hlavně počítat a vařit.
Vydáno: 05.03.2019
Byt z autobusu 11
Byt z autobusu 11 Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obuvník Adam Paashaus (37) se svou manželkou Elizabeth (35) obětovali svůj tradiční život, aby mohli i se svými dcerami Sadie (8) a Wren (6) bydlet a cestovat ve školním autobusu Thomas Saf-T-Liner z roku 1994. V roce 2016 za něj utratili pouhých 6000 dolarů (asi 135 000 korun) a dalších 21 000 dolarů (asi 480 000 korun) věnovali na jeho rekonstrukci, aby se z něj stal plnohodnotný domov.

Uvnitř autobusu se nachází obývací pokoj s kuchyňskou linkou, ložnice s pohovkami a pochopitelně také sprchový kout a toaleta.

Sprchový kout, nebo vana? Rodinka si dopřává luxusu obojího v jednom
Sprchový kout, nebo vana? Rodinka si dopřává luxusu obojího v jednom
profimedia.cz

„V průběhu let jsme s Elizabeth diskutovali o možnostech alternativního bydlení, jako jsou třeba jurty nebo domy z kontejnerů,“ říká Adam. „Elizabeth ale vždycky chtěla odejít z práce a cestovat, a tím vznikl nápad se školním autobusem,“ vypráví o svém rozhodnutí úplně změnit životní styl. Ten si teď také nemohou vynachválit. „Líbí se nám pomalé tempo, které nám umožňuje život na cestách,“ dodává Adam.

Podívejte se, jak se u Paashausů bydlí:

Bydlení ve školním autobusu má podle něj jednu velkou výhodu. „Nemusíme se starat prakticky o žádné účty, jako když jsme bydleli tradičně. Nemáme žádnou hypotéku, pojištění domácnosti a podobně. Tím pádem můžeme trávit mnohem méně času prací, která by nám na placení účtů vydělávala, a můžeme být mnohem víc spolu a navíc objevovat nová, úžasná místa,“ pochvaluje si Adam, který se živí jako obuvník na volné noze. Právě jeho práce nejvíc plní rodinnou kasu.

Rodiče děti vzdělávají doma
Rodiče děti vzdělávají doma
profimedia.cz

Paashausovi jsou přesvědčeni o tom, že jejich dcery Sadie (8) a Wren (6) získají v pohyblivém domově mnohem lepší vzdělání, než kdyby chodily do klasické školy. Tu jim tak vlastně připomíná jen to, že kdysi se jejich autobusem vozily desítky malých školáků. Momentálně se v učení nejvíc soustředí na matematiku a vaření. „Rozdíl mezi naším a klasickým učením tkví v tom, že děti jsou přirozeně zvědavé a my jim dovolíme, aby rozvíjely své zájmy a vedeme je přitom,“ tvrdí sebevědomě Adam. Sadie i Wren prý rády čtou, kreslí a píšou si deníky.

Paashausovi už stihli v autobusu procestovat velkou část Spojených států
Paashausovi už stihli v autobusu procestovat velkou část Spojených států
profimedia.cz

Čtyřčlenná rodina si už stihla užít spoustu dobrodružství, když ve svém autobusu ujela přes 5000 mil (asi 8000 kilometrů) a procestovala Severní Karolínu, Georgii, Tennessee, Oklahomu, Arizonu, Texas, Arkansas, Utah a Kalifornii. Jejich instagramový účet Deliberate Life Bus má v současnosti asi 7500 followerů a manželský pár dokumentuje své cesty také na blogu.

maj

Článek je zařazen v: minidům , minidomy , autobus , alternativní bydlení , rodina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama