Jak na to

30. prosince 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Jak oslavíme Silvestr: Blíženci to přeženou, Kozorozi si nedají ani kapku a pozor dejte na Ryby

Sluneční znamení určuje i to, jak slavíme. Jestli pijeme s rozmyslem, nebo všechno nakombinujeme. Zatímco ohnivá znamení budou skvělými hostiteli, Býci si raději sednou doma na gauč. Podívejte se, jaký drink by si měla objednat jednotlivá znamení a na co si u nich dát pozor, když u vás doma vezmou skleničku do ruky.

Beran

Bohužel i bohudík bude centrem pozornosti. Berani jsou vůdčími typy, kteří se promění vkrále večírku. To může být zábavné, když třeba dojde na nějaké společenské hry, ale i otravné. Berani vyžadují pozornost a vyberou si spíš likéry a odvážné kombinace. Budou dobrými společníky Blíženců, naopak otravní budou připadat klidným Pannám nebo Váhám.

Drink: červené víno

Býk

Zůstane doma a dá si chlebíčky. Milují pohodu a klid na gauči, takže bude složité Býka vytáhnout na nějaký večírek. Proč taky, když vlednici se chladí pivo nebo šampaňské a najíst se dá i doma. Pokud se ale Býci vydají do víru města, nejspíš předčí ostatní znamení vtom, jak rychle budou pít. A ideálně nějaký poctivý a silný alkohol. Když koktejl, tak Long Island Ice Tea, a když panák, tak vodku. Na rozdíl od jiných vzdušných nebo ohnivých znamení, se bude Býk držet při zemi, u svého elementu. Zvládne i pořádný nápor alkoholu a nejspíš neudělá ostudu.

Drink: vodka

Blíženci

Buď na Silvestra vypijí celý bar, nebo si nedají nic. Jdou od extrému kextrému, takže smíchají všechno, co vidí. Neřídí se žádnými radami, co a za jakých okolností pít. Pokud začnou koktejly, neznamená to, že na konci večera nebudou pít lahváče. Mají rádi netradiční chutě, takže snimi objevíte nové drinky a nápoje. Pokud slavíte Silvestr sBlížencem, dejte si pozor a kontrolujte ho. Může se totiž stát, že party opravdu rozjede. A pokud ne, nejspíš bude naštvaně sedět vkoutku, protože prostě neměl náladu na pití.

Drink: Campari nebo zelená nebo dohromady

Rak

Citově založení a mnohdy melancholičtí Raci si nejraději dají víno. Budou tíhnout spíš kbílému než kčervenému. Měli by si dát pozor, aby to salkoholem nepřehnali a nedostali se do deprese. Takový Silvestr by byl opravdu nepříjemný. Jejich záliba vtradicích a nostalgii se odrazí i ve výběru drinků. Mají rádi čisté chutě, nemíchají, netouží po hořících koktejlech. Připijí si šampaňským a zasněně budou vzhlížet knadějným zítřkům nového roku.

Drink: prosecco

Lev

Jako další ohnivá znamení se rádi postaví do záře reflektorů, takže budou skvělými hostiteli. Jsou velkorysí a rádi zvou ostatní. Jen pozor, abyste nenarazili na jejich pýchu, která se spostupujícím večerem může projevit. Lvi si dají výrazný drink, červené víno jim chutná víc než bílé. Namísto obyčejné kořalky sáhnou po lahvi whisky.

Drink: whisky

Panna

Na rozdíl od Lva bude lepší, když Panny nic organizovat nebudou. Jsou perfekcionistické, všechno potřebují dokonalé, a to se projeví i na oslavách Silvestra. Večírek tak může sklouznout do nudného sedánku, kde všichni budou sedět subrousky na kolenou. Panny si vybírají jednoduché a elegantní drinky. Dají přednost šumivým vínům, klasickým koktejlům a pokud si dají pivo, rozhodně ho nebudou pít zplechovky.

Drink: šampaňské

Váhy

Zastaví se nad nápojovým lístkem a budou dlouho přemýšlet, co si objednají. Tohle elegantní znamení nepůjde do party po hlavě. Nečekejte od Vah nějaký nezapomenutelný večírek, který se bude nepředvídatelně vyvíjet. Užijí si vkusnou oslavu, na které si dají jen tolik skleniček, kolik ustojí. Nebude snimi nuda, ale nejspíš je nepřemluvíte knějakým eskapádám.

Drink: bílé víno

Štír

Nevyzpytatelné znamení plné energie si vybere silný drink nebo vícestupňová piva, desítka mu rozhodně stačit nebude. Pokud budou mít Štíři náladu, oslaví Silvestr ve velkém stylu. Mnohdy jedou na doraz a vydrží až do rána. Štíři mají rádi kvalitu a nespokojí se snějakými navoněnými koktejly. Raději si dají gin tonic nebo čistý likér jen na kostkách ledu.

Drink: gin

Střelec

Jejich otevřenost a upovídanost se na večírek bude hodit. Vyberou si chuťově výrazný alkohol, třeba italské bittery nebo portské víno. Budou elegantní a zábavní. Nebudou se bát panáků. Oslavit Silvestr se Střelcem může vyústit buď vbujarý večírek, nebo vostudu.

Drink: Sex on the Beach

Kozoroh

Ne, raději knihu! Kozorozi nejsou zrovna party zvířata. Pokud neabstinují úplně, dají si jen skleničku, aby neurazili. Cílevědomé znamení nechce druhý den řešit bolavou hlavu. Kozorozi často považují večírky za ztracený čas. Nejspíš si dají jen drink smalým obsahem alkoholu. Takže pro ně připravte víno nebo pivo. Případně počítejte se zklamáním, když si objednají jen virgin verze koktejlů.

Drink: limonáda

Vodnář

Ačkoli se vesměs jedná o přátelské povahy, Vodnáři dokáží překvapit. Dejte jim prostor a do ničeho je nenuťte. Drink si vyberou podle své chuti, takže se je nesnažte nutit do panáků. Mohou být perfektními společníky, ale jejich osobnost plná protikladů dokáže zhatit i dobře rozjetý večírek. Dobře si budou rozumět sBlíženci, se kterými vytvoří až nebezpečnou party dvojku.

Drink: Nechte je, ať si vyberou

Ryby

Doufejte, že budou zrovna vnáladě. Nevyplácí se je pošťuchovat. Na to dejte pozor, zvlášť pokud si dají pár skleniček na oslavu nového roku. Ryby si dají nějaký zajímavý a kreativní drink. Na obyčejné pivo mít chuť nebudou. Zkuste spíše koktejl zdobený paraplíčkem, to se jim bude zamlouvat.

Drink: Tequila Sunrise

Další články o tom, jak nás ovlivňuje naše znamení zvěrokruhu:


Přečtěte si také