Plete svetry míst, která navštíví. Muž si oblékl Benátky, Stonehenge i New York

Sam Barsky se stal internetovou hvězdou díky svým netradičním svetrům. Umí totiž vyplétat vzory míst, která navštíví. Když pak k památce přijede, vyfotí se. Jeho instagramový účet má více než 40 tisíc sledujících a muž teď spouští i e-shop se svetry.

Američan začal plést, když musel opustit zdravotnickou školu. Tehdy si v jedné knihovně půjčil publikaci o pletení. Ve volném čase se do ruční práce pustil a začal se v pletení zdokonalovat. Následně mu pomohli v obchodu s přízí.

Na rozdíl od mnohých jiných fanoušků pletení se nepustil do norských vzorů ani do jednobarevných svetrů, ale začal vytvářet prakticky obrazy. Nejprve vyplétal hrady nebo mosty, pak se ale začal zajímat o konkrétní místa. Dokonce stihl uplést svetr s Dvojčaty, ještě než je 11. září 2001 zničil teroristický útok.

Jeho sláva postupně rostla také díky Instagramu a dnes už se považuje za umělce. Fotí se se svetry na různých místech a podíval se i do Benátek, k anglickému Stonehenge, na Times Square v New Yorku nebo do Grand Canyonu


Přečtěte si také