Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Parádně opravený měšťanský dům

Razantně a přitom citlivě, s pověstnou německou pečlivostí, vymetli ve Frankfurtu nad Mohanem marast poválečných úprav z historického měšťanského domu. Ten má po celkové sanaci opět vlídnou tvář.
Vydáno: 02.09.2014
Obývací pokoj v podkroví je díky prosklené polovině sedlové střechy mimořádně světlý
Autor: archiv Grün & Braun Architekten Obývací pokoj v podkroví je díky prosklené polovině sedlové střechy mimořádně světlý
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na přání stavitele přizvaní architekti ze společností Grün & Braun Architekten a Dynamo Studio i při zásadní modernizaci v roce 2011 zachovali původní ráz domu a současně jej znatelně prosvětlili.

Dům s podivným názvem “Pünktchen” (Puntík) byl původně koncipovaný jako měšťanský městský dům pro jednu rodinu. Postavili ho po pádu městského opevnění během rozšiřování města severním směrem. Stejně jako mnohé sousední domy je i tento pojatý v neoklasicistním stylu. Po II. světové válce kdosi z fasády omlátil veškeré původní dekorativní ornamenty a opatřil dům hrubou omítkou. Poválečný marast se projevil i v původně velkoryse uspořádaném interiéru, který byl nadále rozdělený na vícero bídných bytů. Objekt v té tobě vyrostl o nízké třetí patro a proměnil se v neosobní nájemní dům. To měli architekti napravit. Při přestavbě tomuto historickému domu v centru Frankfurtu jednak vrátili jeho původní určení, když jeho interiér uspořádali pro potřeby jedné rodiny a zároveň i celému stavení vtiskli jedinečný výraz.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dům s fotoateliérem vyrostl na místě původního zahradního domku

Investor se zcela spolehl na architekta. Získal tak jedinečný vzdušný dům

Manažerka z vydavatelství časopisů Laura Frerer-Schmidtová si obývací pokoj zařídila v hravém duchu

Manažerka si zařídila luxusní byt pod mostem

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž

Syrový loft z továrny na sušenky


Článek je zařazen v:
Reklama