Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pes a nachlazení: Jak předcházet nachlazení u našich chlupáčů?

Kde se jen mohl nastydnout?
Vydáno: 19.02.2015
I psi berou antibiotika
I psi berou antibiotika Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Razantní teplotní výkyvy, mráz a vlhkost jsou pro nachlazení, virózy a chřipky jako stvořené. Stejně jako my lidé se právě v tomto období potýkáme s nastydnutím, podobně jsou na tom i naši čtyřnozí kamarádi. Jak nachlazení předcházet a co dělat, když rýma spolu s dalšími symptomy zaútočí?

Prevence je cesta ke zdraví

Pokud se rtuť teploměru pohybuje okolo bodu mrazu, vsaďte na hřejivý psí obleček. V současné době je na trhu k dostání nespočet variant, střihů a barev. Vybírejte podle velikosti a vzrůstu daného plemene. Tato psí móda je nutností u ras, kterým příroda nenadělila huňatý kožíšek, ale i u těch, které pobývají uvnitř domu spolu s vámi.

Pes také trpí kašlem
Pes také trpí kašlem
Thinkstock

Dokázal váš pes něco výjimečného? Zachránil něčí život nebo někomu dlouhodobě pomáhá? Pak ho do konce února přihlaste do ankety Statečné psí srdce.

Příběhy hrdinných psí činů najdete ZDE.

Ti, co jsou navyklí na venkovní teploty a přebývají v boudě, jsou mnohem odolnější proti rozmarům počasí. Určitě však nešlápnete vedle, když boudu lépe zaizolujete a dovybavíte ji o deku, postačí klidně vyřazený model. Dodávejte psovi čerstvou vodu, tu však můžete i ohřát. Vlažná voda při nastydnutí pejskovi udělá dobře.

Kvalitní strava a pravidelný pohyb

Zajímejte se o složení krmiva formou suchých granulí a konzerv. Kupujte směs se správným poměrem živin, vitamínů a minerálních látek. Pravidelná a pestrá strava znásobí imunitu zvířete. Nutností je i pravidelný pohyb a četnost venčení.

Marod
Marod
Thinkstock

Mějte oči na stopkách

Neignorujte projevy nastydnutí a věnujte mazlíčkovi v tomto období zvýšenou porci pozornosti. Zanedbané onemocnění se může snadno vrátit a propuknout v silnější virózu nebo v něco, co je velmi podobné chřipce, kterou je nutno přeléčit antibiotiky. Přesné dávkování a časový interval podání léčiva vám doporučí veterinář.

Omezte venčení

Pozorujete, že vaše psímu miláčkovi teče z očí, kašle, kýchá a těžce se mu dýchá? Virové nebo bakteriální onemocnění se projeví i zápachem z tlamy. Zkraťte dobu venčení a po vykonání potřeby a krátkém proběhnutí se vraťte domů.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

Za sucha pěkně voní...

Proč mokří psi tak smrdí? Víte to?

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

No jistě, po krmení se celá paráda zasune a je od toho pokoj. Přístup k vodě ale zůstane zachován

Skvělý napád, nebo bizár? Psí misky integrované do kuchyňské linky

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama