Bydlení

9. září 2015 05:35

Klára Beščecová

Podívejte se, jak bydlí herec John Travolta. Má dům za 300 milionů korun

Dům Johna Travolty na Floridě má garáž pro 16 aut, a dokonce i vlastní letiště. Aby taky ne, Travolta za něj zaplatil 12,5 milionu dolarů.

Herec John Travolta oslavil letos 18. února 61. narozeniny, a přestože momentálně nepatří k nejvyhledávanějším hercům současnosti, jeho filmy Pulp Fiction či Pomáda patří do zlatého fondu kinematografie. I proto patří k lidem, kteří si mohou dovolit žít v luxusu, který je pro běžného člověka jen těžko představitelný.

Láska k létání dovedla herce k tomu, že si před několika lety pořídil vilu a pozemek přímo na soukromém americkém letišti Greystone nedaleko města Ocala. Toto letiště má dvě ranveje, je dostupné pouze pro soukromý provoz, není zde možné dotankovat palivo a ani zde není žádná řídící věž.

Za své poslední sídlo Travolta zaplatil 12,5 milionu dolarů, což je při současném kurzu více než 301 milionů korun. Za tyto peníze si Travolta vybudoval dům, který má nejen garáž pro 16 aut, ale součástí stavby je i hangár, kam se vejde Travoltův Boeing 707, proudové letadlo Gulfstream a další. Celkem má totiž herec 5 letadel. John Travolta má pilotní licenci, takže není divu, že nadšený pilot nechal vzletové a přistávací dráhy prodloužit tak, aby vedly přímo k jeho dveřím.

Navrhli jsme takový dům, abych měl blízko k tryskáčům a mohl tak být kdekoliv na světe v co nejkratší době,“ prohlásil zarostlý Travolta během rozhovoru pro australský pořad Today. „Za posledních 11 let jsem byl v neustálém klusu kvůli spolupráci s australskými aerolinkami Qantas a točení filmů někde po světě. Je pro mne důležité, že jsem nyní opravdu schopen vyřizovat svoje pracovní i osobní záležitosti z domu,“ dodal herec.

Láska k letectví je vidět v celém domě – na volných místech stojí modely letadýlek, miniaturní verze visí i ze stropu. V koupelnách zase visí plakáty společnosti Qantas.

Vždycky to byl Johnův sen – mít letadla na dvorku, abychom, když se rozhodneme jít na večeři, jen udělali krok ze dveří, sedli na letadlo a uletěli někam pryč,“ svěřila se časopisu Architectural Digest Kelly Preston, Travoltova manželka.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky letiště dům Florida herec garáž Boeing 707 John Travolta Qantas Pomáda Pulp Fiction: Historky z podsvětí Kelly Preston

Přečtěte si také