Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Podívejte se, jak bydlí herec John Travolta. Má dům za 300 milionů korun

Dům Johna Travolty na Floridě má garáž pro 16 aut, a dokonce i vlastní letiště. Aby taky ne, Travolta za něj zaplatil 12,5 milionu dolarů.
Vydáno: 09.09.2015
John Travolta měl o svém domě jasné představy a architektonický tým je jen zrealizoval
Autor: www.bsaeronautics.com John Travolta měl o svém domě jasné představy a architektonický tým je jen zrealizoval
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Herec John Travolta oslavil letos 18. února 61. narozeniny, a přestože momentálně nepatří k nejvyhledávanějším hercům současnosti, jeho filmy Pulp Fiction či Pomáda patří do zlatého fondu kinematografie. I proto patří k lidem, kteří si mohou dovolit žít v luxusu, který je pro běžného člověka jen těžko představitelný.

Láska k létání dovedla herce k tomu, že si před několika lety pořídil vilu a pozemek přímo na soukromém americkém letišti Greystone nedaleko města Ocala. Toto letiště má dvě ranveje, je dostupné pouze pro soukromý provoz, není zde možné dotankovat palivo a ani zde není žádná řídící věž.

Vždy bylo Travoltovým snem mít letadlo na předním dvorku.
Autor: architecturaldigest.com Vždy bylo Travoltovým snem mít letadlo na předním dvorku.

Za své poslední sídlo Travolta zaplatil 12,5 milionu dolarů, což je při současném kurzu více než 301 milionů korun. Za tyto peníze si Travolta vybudoval dům, který má nejen garáž pro 16 aut, ale součástí stavby je i hangár, kam se vejde Travoltův Boeing 707, proudové letadlo Gulfstream a další. Celkem má totiž herec 5 letadel. John Travolta má pilotní licenci, takže není divu, že nadšený pilot nechal vzletové a přistávací dráhy prodloužit tak, aby vedly přímo k jeho dveřím.

Z výšky sídlo Marcuse Perssona působí, jako by bylo opuštěné kdesi v přírodě. Kdepak, nachází se v Los Angeles, ve čtvrti Beverly Hills!

Zakladatel Minecraftu Marcus Persson koupil dům plný neuvěřitelných věcí

Navrhli jsme takový dům, abych měl blízko k tryskáčům a mohl tak být kdekoliv na světe v co nejkratší době,“ prohlásil zarostlý Travolta během rozhovoru pro australský pořad Today. „Za posledních 11 let jsem byl v neustálém klusu kvůli spolupráci s australskými aerolinkami Qantas a točení filmů někde po světě. Je pro mne důležité, že jsem nyní opravdu schopen vyřizovat svoje pracovní i osobní záležitosti z domu,“ dodal herec.

Vzdušný pohled na celé sídlo. Na první pohled je vidět, že letadla v hercově životě zaujímají důležité místo.
Autor: www.bsaeronautics.com Vzdušný pohled na celé sídlo. Na první pohled je vidět, že letadla v hercově životě zaujímají důležité místo.

Láska k letectví je vidět v celém domě – na volných místech stojí modely letadýlek, miniaturní verze visí i ze stropu. V koupelnách zase visí plakáty společnosti Qantas.

Vždycky to byl Johnův sen – mít letadla na dvorku, abychom, když se rozhodneme jít na večeři, jen udělali krok ze dveří, sedli na letadlo a uletěli někam pryč,“ svěřila se časopisu Architectural Digest Kelly Preston, Travoltova manželka.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Nejde o klasický dům, ale spíš o soukromou vesnici

Francouzské sídlo Johnnyho Deppa je na prodej. Za 25,76 milionu dolarů

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén


Článek je zařazen v:
Reklama