Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Poslední bydlení: Rakve s motivy Spidermana, motorek i mořských vlnek

Posmrtnému životu přikládali lidé odjakživa velkou důležitost. Vzpomeňte na pyramidy i měšťanské hrobky - malé domy - z 19. století.
Vydáno: 02.11.2014
Například rakvi s motivem motorek je vhodné zvolit pro milovníka těchto strojů. Méně se to už hodí v případech, kdy dotyčný zemřel při dopravní nehodě.
Například rakvi s motivem motorek je vhodné zvolit pro milovníka těchto strojů. Méně se to už hodí v případech, kdy dotyčný zemřel při dopravní nehodě. Autor: http://colourfulcoffins.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Show must go on,“ si zřejmě řekla anglická firma Colourful Coffins. Ta nabízí svým zákazníkům rakve, ale nejsou to rakve ledajaké – tyto si můžete nechat nadesignovat podle svého vkusu. Milujete svého psa, snowboarding nebo například zbraně? Není problém, obrázky vašich oblíbených věcí se mohou objevit na „vašem posledním domově“.

S podobným nápadem přišli i němečtí podnikatelé z Kolína nad Rýnem. Jejich pohřební služba se zaměřuje na homosexuální páry, a tak nabízí rakve vyzdobené postavami nahých urostlých mužů, kresby přitom vychází z renesančních námětů. „Každý člověk by měl mít možnost ozdobit si na svou poslední cestu rakev takovým způsobem, který zachycuje jeho život," prohlásil jeden z majitelů.

Také u britské Colourful Coffin může být důvodem k vyzdobení rakve láska. Když zemřel obchodník s koberci Terry Arter, jeho manželka Alex se rozhodla udělat manželovi na rakev koláž z jejich společných snímků – svatebních fotek, fotek jejich dcera jako miminka i momentek s přáteli. „Terry se rád smál a bavil lidi, a to byl důvod, proč jsem nechtěla, aby byl jeho pohřeb morbidní. Chtěla jsem, aby byl oslavou jeho života. Také jsem nechtěla, aby zíral na nudné stěny rakve a nudil se,“ vzpomíná manželka Alex.

Podle tvůrců netradičních rakví jde též o to, aby se smrt přestala tabuizovat a z pohřbu se vytratila zbytečná morbidita. Otázkou je, jestli by se kvůli tomu měl pohřeb měnit v černý humor.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

10 nejstrašidelnějších hotelů světa

Ostrov Holland Island v USA se rychle propadá zpět do moře a s ním i domy na něm kdysi postavené. Tento opuštěný rybářský dům se už také pomalu bortí

14 opuštěných míst, kde to teď na Dušičky pěkně žije

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama