Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pozvěte rybičky na kafe! Udělejte si akvárium v konferenčním stolku

Na akvárium je vždy místo. Třeba ve stole.
Vydáno: 25.01.2016
Při vybírání jednotlivých komponentů myslete na to, že 80litrové akvárium naplněné vodou může vážit i 100 kilogramů
Při vybírání jednotlivých komponentů myslete na to, že 80litrové akvárium naplněné vodou může vážit i 100 kilogramů Autor: www.instructables.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Domácí akvárium je uzavřený ekosystém, kousek přírody, který máme na dosah ruky. Akvária milují i děti, umožňují jim zblízka zkoumat život pod hladinou. Jak to ale udělat, když byste sice chtěli akvárko, ale máte doma málo místa. V tom případě pro vás máme jeden super tip. Můžete si udělat akvárium přímo v konferenčním stolku.

Nečekejte však, že si koupíte obyčejný konferenční stolek a do něj postavíte hotovou nádrž. Akvárium plné vody je těžké a klasický nábytek by jej nemusel unést. Budete tak muset postavit celou konstrukci. Tento krásný konferenční stolek s akváriem se však pravděpodobně stane středem celého vašeho obývacího pokoje.

Každý by měl mít doma akvárium, vždyť pohled na plující ryby je tak uklidňující. Jenomže kam s ním, když doma máte málo místa? Máme pro vás zajímavý tip.

Co budete potřebovat:
- akvárium – použijte běžně dostupné 40litrové či 80litrové akvárium, které lze koupit v potřebách pro akvaristy či zverimexech
- světelný pásek nebo rovnou zářivku
- zadní tmavou stěnu
- elektrické kabely
- časovač
- žárovku na vytápění
- akvarijní filtr
- skleněnou desku
- podložky pod nohy stolu
- kamínky a rostliny do akvária

Při vybírání jednotlivých komponentů myslete na to, že 80litrové akvárium naplněné vodou může vážit i 100 kilogramů. Jednotlivé police i nohy proto musí mít odpovídající nosnost. Za materiál si proto raději připlaťte, je lepší, když unese víc, než aby se vám doma stala nehoda a vy jste vyplavili sousedy.

Domácí akvárium je uzavřený ekosystém, kousek přírody, který máme na dosah ruky
Domácí akvárium je uzavřený ekosystém, kousek přírody, který máme na dosah ruky
www.instructables.com

Pokud potřebujete ušetřit, nehledejte materiál na konferenční stolek s akváriem v hobby marketu, ale zajděte si do specializovaných obchodů. Posloužit vám může i starý konferenční stolek, který seženete například v bazaru s nábytkem.

Nejdřív základ

Základem stolku budou čtyři nohy, které k sobě spojí spodní police, na které bude akvárium ležet. Spodní police by neměla být příliš vysoko nad zemí, pokud bude potřeba, nohy zkraťte pilkou na železo. Police však musí být v takové výšce, aby se pod ni vešla svítidla a prodlužovací kabel.

Základem stolku budou čtyři nohy, které k sobě spojí spodní police, na které bude akvárium ležet Foto:

Na spodní polici se bude sbíhat veškerá elektřina. Potřebují ji například světla pro rybičky, časovač bude světlo vypínat a zapínat. Dále filtr a topení. Nejlepší bude, pokud elektřinu bude přivádět jeden kabel a na polici bude kabelová skříňka.

Vložte akvárium

Nyní vložte akvárium a zkontrolujte okolní prostor. Musíte hlavně mít dostatečnou mezeru mezi vrškem akvária a budoucí skleněnou desku, abyste ji nemuseli sundavat při každém krmení rybiček.

Návod: Akvárium ve stole Foto:

Zajistěte akvárium

Přestože je skleněná nádrž těžká, vždy může dojít k nějaké nehodě. Proto raději obežeňte stolek nějakým kovovým zábradlíčkem, případně jiným způsobem, aby zvědavé malé děti byly v bezpečí.

Návod: Akvárium ve stole Foto:

Čas na zdobení

Už jste skoro u cíle. Zkontrolujte, zda vše funguje a přemístěte stůl na zvolené místo. Až nádrž naplníte vodou, už s ním jen tak nehnete. Nyní je čas přidat filtr a ponorný ohřívač vody, oboje rybám zajišťuje dostatečný komfort, aby přežily. Kabely od těchto elektrických zařízení veďte buď nohou stolku, nebo někudy po straně dospod stolu, kde je elektřina.

Návod: Akvárium ve stole Foto:

Do akvária dále patří teploměr, abyste mohli kontrolovat teplotu vody, substrát na dno, nejlépe nějaký poloprůhledný, aby jím mohlo procházet světlo, a rostliny. Nakonec akvárium potřebuje nějaké plastové víko, nebo skleněnou desku přidělejte těsně nad vrcholek nádrže. Nechte ale malou mezírku, aby vzduch mohl proudit.

Čas na vodu

Naplňte akvárium vodou, kterou jste nechali předem odstát. Přidejte ryby a nakonec připevněte horní skleněnou desku.

Návod: Akvárium ve stole
Návod: Akvárium ve stole
www.instructables.com

 Nakonec ještě dospod stolu připevněte kryt na kabeláž a světla.

(kor)

Zdroj: www.instructables.com

Mohlo by vás zajímat:

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Největší a nejkrásnější akvária světa

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama