Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Prostředkem domu zřejmě povede silnice. Majitelé jsou ale dobře připraveni

Jak naložit s pozemkem, na jehož části možná povede silnice? Přece jednoduše – postavíte na něm takový dům, jehož část půjde ubourat, aniž by zbytek utrpěl na funkčnosti. Jedna rodina to tak alespoň udělala.
Vydáno: 15.10.2015
Dvě části tohoto domu na levé straně při pohledu zepředu bude možná třeba zbourat
Dvě části tohoto domu na levé straně při pohledu zepředu bude možná třeba zbourat Autor: archiv Starpilots
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dům stojí u silnice, kterou nejspíš čeká rozšíření. “Projekt zohledňuje skutečnost, že 2/3 pozemku pravděpodobně podlehnou územnímu plánu města,“ vysvětluje architekt Tekenori Miura. Úředníci však ještě nerozhodli a majitel nehodlá marnit čas. Konec konců tokijská čtvrť Ota je třetí nejhustěji zalidněná část metropole a prostor tu nemůže ležet ladem. „Chceme dál na tomto místě provozovat naši firmu, i kdybychom se museli vzdát dvou třetin domu,“ prohlásil majitel. Na to architekt Miura se svou firmou Starpilots navrhl řešení, které by to mělo umožnit. Projekt nazvaný House Cut neboli „Useknutý dům“ zahrnuje stavbu o 2 podlažích rozdělenou na 3 části. Při pohledu zepředu by dvě části po levé straně později ustoupily záměru města, načež by – možná až symbolicky – zbyla jen kancelář pohřební služby (vpravo). Prostory v patře obývá rodina, zatímco v celém přízemí domácí provozují podnik Ota Funeral. To vše se může změnit, ale díky investorově předvídavosti a ráznému architektonickému řešení rodinná firma přečká i pro ni nepříznivé územní rozhodnutí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“

Rodina si postavila podzemní dům, aby se vyhnula vysokým cenám za bydlení

Bílá věž vysoká 56 metrů bude součástí oddechové zóny na břehu řeky Lez.

Dům jako piniová šiška? Francouzi ho postaví do dvou let

Pohled napříč celým domem

Dům s mezipatry geniálně využívá každý metr prostoru


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama