Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Rodiče konečně našli klid. Rozjařené děti odstěhovali do protějšího domku, který jim postavili

Jeden rodinný dům tvoří dvě obytné stavby s velkými okny proti sobě. Výhoda? Členové rodiny se neruší, ale svým způsobem jsou neustále spolu – protože na sebe vidí.
Vydáno: 27.04.2017
U ostrůvku lze sedět jako u baru
U ostrůvku lze sedět jako u baru Autor: Nikole Ramsay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rodinný dům nazvaný Riverwalk house ve městě Barwon Heads na jižním pobřeží Austrálie těží z výhodné polohy jen 100 m od řeky Barwon. Tvoří jej dvě samostatné stavby se sedlovou střechou s velkou centrální zahradou, na níž řádí synkové domácích.

Na to, že rodina chtěla při relativně nízkém rozpočtu a na pozemku o skromnější výměře 500 m² zajistit oddělené obývací zóny, se architektům z ateliéru Irons McDuff Architecture povedly učiněné divy. Předně pominuli stále trvající módu jednolitých prostor označovaných jako loft a dali přednost samostatné kuchyni s jídelnou a oddělené obývací zóně v protější stavbě. Díky tomu se rodina neruší, ale velkými okny orientovanými pěkně proti sobě se mají všichni na očích.

Pohled z obývacího pokoje do jídelny  Foto: Pohled z obývacího pokoje do jídelny. Foto: Nikole Ramsay

Ke dvěma domkům se sedlovou střechou přiléhá ještě garáž se skladem pro kola a další věci, která uzavírá zahradu, takže je z ní bezpečné místo pro děti.

Přední stavba je obložená dřevem eukalyptu, což je v Austrálii totéž co ve střední Evropě smrk, a domácí tedy mají dobrý pocit z toho, že ke stavbě použili materiál z místních a také tzv. obnovitelných zdrojů. Druhá stavba opláštěná černě mořenou překližkou se ztrácí v krajině a nechává vyniknout přední, světlou část obydlí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Víkendový dům na ostrově Sjælland

Pět samostatných budov dohromady tvoří jediný dům plný soukromí

Bazén s terasou vystupují nad útes. Koupelny a komora jsou naopak orientované ke svahu

Dům je pod garáží a auto parkuje na střeše

Rodinný dům u Jihlavy

Rodinný dům u Jihlavy ukrývá bazén, který skvěle spojuje živou a neživou přírodu

Článek je zařazen v: Austrálie , Rodinný dům , novostavba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama