Bydlení

19. října 2015 05:15

Klára Beščecová

Rodina si pro hosty pořídila další byt. A zajímavě ho vyřešila

Ideální zázemí pro hosty pořídila rodina v pražském činžovním domě. Místo obvyklého vyhrazeného pokoje jim obstarala rovnou celý další byt.

Při cenách nemovitostí včeské metropoli i dalších tuzemských městech lze považovat za úspěch vlastnictví jednoho bytu. Když už ale někdo tu možnost má, oddělené ubytování pro hosty se může ukázat jako rozumná investice. Jeví se to tak i rodině z pražských Vokovic, která doplnila vlastní velký byt o garsoniéru na stejném podlaží. Mladou dvojici, zníž každý pochází odjinud, navštěvují hosté z velkých dálek a tím i na delší čas, a proto hledala zázemí, díky němuž by si shosty nezasahovali do soukromí. Širší rodina i přátelé vbytě najdou kompletní zázemí umožňující jim zůstat v kontaktu, aniž by kdykoliv získali pocit, že jsou na obtíž. Naopak, vsamostatné kuchyni s barovým/jídelním stolem mohou sami uvařit a stát se tak na chvíli hostiteli.

Malý byt je kompletně zrekonstruovaný, koupelna je přestavěná, dveře i se zárubněmi vyměněné. Původní poškozenou dřevěnou podlahu a dlažbu nahradila jednotná polyuretanová stěrka. Sektorovou

kuchyň nahradil nově navržený nábytek na míru, doplněný kvalitními židlemi. „Kladli jsme důraz na optické rozdělení kuchyně/ložnice a naopak. Oproti původní dispozici 1+kk je současný prostor definován více zónami,“ vysvětlili architekti ze studia DDAANN. Vmalém prostoru sdružili funkce zařízení. Velká postel neslouží jen ke spaní, ale zároveň funguje také jako sedačka a prostor na ukládání ložního prádla. Pro případ, že by hosté potřebovali pracovat, mají k dispozici na stěně zavěšenou knihovnu a místo s pracovní plochou a velkým kulatým zrcadlem pro přípravy na večerní program.

V předsíni, která navazuje na koupelnu a komoru, vznikla vestavná skříň. Majitel s vášní pro cyklistiku v jejím středu vyhradil prostor pro své silniční kolo. Hostům je kdispozici několik dalších bicyklů vkomoře, takže mohou shostitelem sdílet jeho vášeň pro pohyb.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kuchyně rodina Vokovice nájemní dům

Přečtěte si také