Bydlení

28. července 2015 06:07

Markéta Zídková

Sex ve městě: Projděte si byt Carrie Bradshawové

U Carrie Bradshawové doma. Jak vypadá slavný newyorský byt hlavní postavy populárního seriálu Sex ve městě?

Seriál Sex ve městě se stal fenoménem už po pár dílech. Má skvělý humor, zajímavé postřehy ze života a hlavně nejrůznější módní kreace, do kterých se čtyřka dam obléká a sluší jim to. Jak to ale vypadá u nich doma, vídáme jen z několika záběrů.

Španělský bytový architekt Iñaki Aliste Lizarralde si dal tu práci a zpracoval půdorysy bytů z nejrůznějších seriálů. Nemohl tedy vynechat ani byt hlavní postavy seriálu Sex ve městě Carrie Bradshawové. Takto uceleně jsme se k ní domů ještě nikdy nepodívali.

Sarah Jessica Parker jako představitelka Carrie měla štěstí na architekty. Její byt je celkem účelně řešený. Tam, kde nebylo přirozené světlo, do středu bytu, umístili kuchyň. Žena, která se ráda setkává s ostatními a je stále v jednom kole, sotva bude doma vyvařovat a zdržovat se v kuchyni déle, než na nakrájení zeliny na salát, nebo pro přípravu kávy. A to může i při umělém světle.

Zajímavé je rovněž umístění koupelny v rohu bytu, kam máte přístup hned po příchodu domů, ale i z ložnice přes šatník. A nutno dodat, že šatník je opravdu hodně velký. Pro Carrie, která v každém díle udivuje odvážnými módními návrhy je to doslova základní životní potřeba, mít kde uskladnit horu šatů, kterými září na newyorských ulicích.

Tady plánek ve větším rozlišení:

Vraťme se ale do chodby u vchodu do bytu. Koupelnu necháme vpravo a přes chodbu, kde je knihovna a vpravo kuchyň vstoupíme do obytného prostoru. Dal by se sice rozdělit na dva pokoje, ale prostorné řešení bez stěn s tím, že je můžete přepažit závěsem, je velmi moderní. I u nás developeři nabízejí rozlehlejší 1kk s tím, že je možné je další stěnou rozmnožit na 2kk.

U Carrie by to ale byla škoda. Malý prostor takto působí větší a světlejší. Všimněte si, kam odložil španělský autor půdorysu Carriin notebook, do kterého datluje své sloupky o sexu. Je na kulatém stolku, ale pozor, i na pracovním stole u okna, kde tak ráda po nocích píše, dívá se ven ... a my zas na ní. Španělský designér jí zkrátka přeje – dva notebooky. Proč ne, že?

A přáli jí i tvůrci seriálu. Nemusela nic platit a interiér, který vidíte, se postupem času proměňoval. Půdorys, který vidíte je totiž mixem dvou vybavení bytu, a to před a po natočení filmu na bázi seriálu. Pokud byste chtěli ryzí podobu úplně původního vybavení a rozložení nábytku, stačí napsat Alistovi – autorovi plánku. Rád vám nakreslí úplně původní podobu.

Jestli jste ale věrnými příznivci seriálu, pak určitě víte, že nešlo o poslední a tak zásadní změnu, jako když se z béžové na stěnách a organizovaného nepořádku Carrie časem dopracovala k ještě razantnější proměně svého apartmánu.

Modré stěny, všude uklizeno, velká televize naproti posteli a místo různorodých křesel dvě pohovky naproti sobě. Tak se byt novinářky změnil. A byla to dost šokující proměna. Nový interiér vypadal nádherně, ale postrádal určitou tvůrčí atmosféru, která ještě z půdorysu na obrázku čiší, byť po něm proběhla uklízečka a všechny ty rozházené časopisy a sem tam spodní prádlo dobře poschovávala.

Přáli byste si také takový malý příbytek, v jakém se Carrie vypsala ke slávě? Pak vězte, že nic není ztraceno. Zamyslete se nad tím, jak lidé prožívají své vztahy a sex a pište nějaký sloupek do novin. Možná, že se ke slavnému bytečku se seriálu Sex ve městě jednou dopracujete. Lepší řešení je ale potkat Pana božského a nechat ho, ať vám ho rovnou koupí, ne?

Další seriálové byty:

Sdílejte článek
Štítky kuchyně seriál Sex ve městě půdorys protagonista Sarah Jessica Parkerová Carrie Bradshawová

Přečtěte si také