Skleněné láhve nemusí končit v kontejneru. Vytvořte z nich doplňky do bytu!

Po každé oslavě, po každém večírku u vás zůstává řádka prázdných skleněných láhví? Díváte se na ně a říkáte si, jaká je to škoda, odnést je do kontejneru, byť je to kontejner na tříděný odpad? Dejte láhvím šanci na další život ještě u vás doma. Máme pro vás několik tipů, jak skleněné láhve skvěle využít a přetvořit na dekorace a doplňky do bytu i na zahradu.

Řízená prasklina

Potřebujete skleněnou láhev zbavit dna nebo přeříznout na polovinu? Řešení je překvapivě jednoduché. Láhev omotejte provázkem vmístě, na kterém plánujete prasklinu, a provázek zapalte. Nahřátou láhev pak rychle ponořte do studené vody sledem. Láhev vmístě zahřátí praskne.

Slánka, pepřenka i stojánek na párátka

Jak skleněnou láhev přepůlit přesně vpotřebném místě už umíme. Sežeňte si ještě potřebné korkové zátky. Mívají je vdomácích potřebách, vželezářství i vhobby marketech.

Pivní štamprličky

Tyhle mini skleničky vypadají báječně, ale při jejich výrobě možná narazíte na malý problém… Jak vrátit kovovou zátku na už otevřenou láhev. Šikovný kutil si stím jistě poradí! Zpracování láhve ještě před zkonzumováním piva si totiž ani nedovolujeme navrhnout!

Skleněná zvonkohra

Láhvím odřízněte nebo pomocí zapáleného provázku odstraňte dno a zavěste je do sebe na řetízek nebo provázek. Pokud zvonkohru zavěsíte ven na zahradu, bude si sní pohrávat vítr a vytvářet působivé zvukové efekty.

Květiny ve skle

Vnitřní prostor láhve naplňte vhodným substrátem nebo vlhkým mechem a můžete vní pěstovat odolné rostliny, jako jsou sukulenty nebo obyčejná voděnka či potos.

Bezpečné svícny

Ze skleněných láhví odstraňte dna a použijte je jako poklopy na svíčky. Při použití venku na terase či na zahradě poklopy ochrání plamínky svíček před větrem.

Závěsné lucerny

Skleněné láhve bez dna můžete využít i jako závěsné lucerny. Vnitřní uchycení svíčky dobře vyřeší obyčejné kuchyňské metly na šlehání nebo kalíšky, omotané pevným drátem.

Olejové lampy

Staré skleněné láhve můžete také využít na výrobu olejových lamp. Knoty a vše potřebné zakoupíte ve výtvarných potřebách a hobby marketech.


Přečtěte si také