Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Skleněné láhve nemusí končit v kontejneru. Vytvořte z nich doplňky do bytu!

Po každé oslavě, po každém večírku u vás zůstává řádka prázdných skleněných láhví? Díváte se na ně a říkáte si, jaká je to škoda, odnést je do kontejneru, byť je to kontejner na tříděný odpad? Dejte láhvím šanci na další život ještě u vás doma. Máme pro vás několik tipů, jak skleněné láhve skvěle využít a přetvořit na dekorace a doplňky do bytu i na zahradu.
Vydáno: 27.02.2020
Skleněné láhve nemusí končit v kontejneru
Autor: Pinterest.com Skleněné láhve nemusí končit v kontejneru

Řízená prasklina

Potřebujete skleněnou láhev zbavit dna nebo přeříznout na polovinu? Řešení je překvapivě jednoduché. Láhev omotejte provázkem v místě, na kterém plánujete prasklinu, a provázek zapalte. Nahřátou láhev pak rychle ponořte do studené vody s ledem. Láhev v místě zahřátí praskne.

Řízená prasklina
Autor: Pinterest.com Řízená prasklina

Slánka, pepřenka i stojánek na párátka

Jak skleněnou láhev přepůlit přesně v potřebném místě už umíme. Sežeňte si ještě potřebné korkové zátky. Mívají je v domácích potřebách, v železářství i v hobby marketech.

Slánka, pepřenka i stojánek na párátka
Autor: Pinterest.com Slánka, pepřenka i stojánek na párátka

Pivní štamprličky

Tyhle mini skleničky vypadají báječně, ale při jejich výrobě možná narazíte na malý problém… Jak vrátit kovovou zátku na už otevřenou láhev. Šikovný kutil si s tím jistě poradí! Zpracování láhve ještě před zkonzumováním piva si totiž ani nedovolujeme navrhnout!

Pivní štamprličky
Autor: Pinterest.com Pivní štamprličky

Skleněná zvonkohra

Láhvím odřízněte nebo pomocí zapáleného provázku odstraňte dno a zavěste je do sebe na řetízek nebo provázek. Pokud zvonkohru zavěsíte ven na zahradu, bude si s ní pohrávat vítr a vytvářet působivé zvukové efekty.

Skleněná zvonkohra
Autor: Pinterest.com Skleněná zvonkohra

Květiny ve skle

Vnitřní prostor láhve naplňte vhodným substrátem nebo vlhkým mechem a můžete v ní pěstovat odolné rostliny, jako jsou sukulenty nebo obyčejná voděnka či potos.

Květiny ve skle
Autor: Pinterest.com Květiny ve skle

Bezpečné svícny

Ze skleněných láhví odstraňte dna a použijte je jako poklopy na svíčky. Při použití venku na terase či na zahradě poklopy ochrání plamínky svíček před větrem.

Bezpečné svícny
Autor: Pinterest.com Bezpečné svícny

Závěsné lucerny

Skleněné láhve bez dna můžete využít i jako závěsné lucerny. Vnitřní uchycení svíčky dobře vyřeší obyčejné kuchyňské metly na šlehání nebo kalíšky, omotané pevným drátem.

Závěsné lucerny
Autor: Pinterest.com Závěsné lucerny

Olejové lampy

Staré skleněné láhve můžete také využít na výrobu olejových lamp. Knoty a vše potřebné zakoupíte ve výtvarných potřebách a hobby marketech.

Olejové lampy
Autor: Pinterest.com Olejové lampy
Článek je zařazen v: recyklace , upcyklace , láhve , sklo , skleněná , lahev , svícen , slánka , nádoba

reklama