Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Sklenka a deka: Vyzkoušejte skotskou pohodu. Nová relaxační technika vás v zimě bude bavit

Naučte se odpočívat. Není to nic jednoduchého, i k relaxaci jsou potřeba zkušenosti a ukazuje se, že severní Evropa jich má nejvíce. Po dánském hygge a švédském fredagsmys přichází i Skotsko se svou odpočinkovou technikou.
Vydáno: 04.01.2018, Matouš Hartman
Naučte se relaxovat na skotský způsob
Naučte se relaxovat na skotský způsob Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jmenuje se còsagach a prý by se mohla stát velkým trendem roku 2018. Zatímco fredagsmys je o odpočinku na gauči u televize a hygge se soustředí i na aktivní relax v teple domova, còsagach má širší pojetí. Skotsko skrze propagaci své formy odpočinku láká výletníky. Ke còsagachu byste totiž měli mít hezký výhled do krajiny.

Nicméně jsme na Britských ostrovech, takže není nutností, aby bylo zrovna hezky. Naopak pro còsagach sluníčko vůbec nepotřebujete. Důležitý je kontrast mezi chladným venkem a příjemným prostředím uvnitř domu. 

Nejlepší je odpočívat v teple domova, když je venku zima Foto: Nejlepší je odpočívat v teple domova, když je venku zima, Foto: istock.com

Takže právě zima je pro vytvoření pravé còsagach atmosféry nejlepším ročním obdobím. Pokud zrovna krásně nenasněží, vesměs nás venku čeká bláto a vlezlá zima. Takže je mnohem lepší nečas pozorovat zevnitř a vzít si k tomu šálek něčeho dobrého nebo knížku a na chvíli vypnout. Nenechat se rušit telefonem ani počítačem a prostě si pořádně odpočinout. 

Základem je tedy něco teplého k pití ve spojení se zachumláním se do dek. Hned bude skrývání se před zimou a špatným počasím příjemnější. Navíc získalo i své jméno. To je sice podle odborníků novotvarem inspirovaným skotskou gaelštinou, ale třeba se ujme. 

Další články o odpočinku:

Víte, co je to hygge?

“Hygge" je dánský recept na domácí štěstí, který okouzlil svět. Zkuste ho vyčarovat i u vás doma

Relaxujte, zasloužíte si to

Fredagsmys je nové hygge. Užijte si pohodlí domova naplno díky švédské relaxační technice

Zařiďte si ložnici tak, abyste se v ní cítili opravdu dobře a bezpečně

7 pravidel, jak zařídit ložnici, kde si skutečně odpočinete

Článek je zařazen v: relaxace , odpočinek , pohoda , Hygge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama