Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Stavba zvaná maršmeloun získala v centru Prahy stavební povolení

Růžová stavba nebude, ale sada obličejů hlavní město obohatí navzdory protestům veřejnosti.
Vydáno: 17.06.2015
Maršmeloun bez růžové barvy vyroste hned u Anežského kláštera
Maršmeloun bez růžové barvy vyroste hned u Anežského kláštera Autor: facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stavba moderního obytného domu, který si vysloužil přezdívku maršmeloun, bude. A to navzdory protestům veřejnosti. Jedinou změnou proti tolik diskutované podobě je to, že nebude mít růžovou barvu. Nová budova vzhledem připomínající řadu obličejů v uličce U Milosrdných těsně obejme historicky cenou budovu Anežského kláštera, a to tak těsně, že podle projektu by část stavby měla dokonce zasáhnout do plochy kláštera. Podle stránek Respektu má totiž investor z Bémovy doby uzavřenou smlouvu o smlouvě budoucí o odkupu pozemku od města, na kterém leží i část kláštera.

Momentálně je situace taková, že před dvěma dny, tedy 15. května 2015, stavba získala stavební povolení a začala běžet lhůta pro odvolání, jak vyplývá z rozhodnutí stavebního odboru Prahy 1.

Ulička U Milosrdných Foto:

Budova v uplynulých měsících vyvolala protesty stovek lidí. Naopak autoři a zastánci projektu tvrdí, že chtějí centrum metropole obohatit o kvalitní architekturu. "Každá nová budova v historickém městě má problémy. To je normální," řekl již dříve jednatel společnosti Praga Progetti e Investimenti Francesco Augusto Razetto, který je investorem stavby. Dům navrhl architekt Zdeněk Fránek.

Podle odpůrců stavby se šestipodlažní budova vedle kláštera z 13. století nehodí. Podzemní garáže navíc podle kritiků zasáhnou do hladiny podzemní vody. Stavba vadí i současnému vedení Národní galerie, která v Anežském klášteře sídlí. Ministerstvo kultury (MK) v současnosti rozhoduje o stížnosti občanských iniciativ, které proti plánované stavbě bojují.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Most navrhl architekt Haim Dotan

Nejdelší skleněný most na světě otevřeli v Číně. Na místě, kde vznikl film Avatar

Nejprve dálnici hrozila demolice a zazněl i návrh na její přebudování na železniční přemostění...

Nevyužitá dálnice v Jižní Koreji se změní v park

Stavba využívá principy pasivního domu

U pyramid v Gíze vyroste milionářská rezidence inspirovaná korálovými útesy

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama