Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Svěží byt pro mladé: Z malého prostoru vzniklo útulné bydlení plné světla

Malé byty jsou s narůstající cenou nemovitostí čím dál žádanější. Jak ale rozčlenit omezený prostor tak, aby se do něj vešla celá rodina? Podívejte se, jak se designérům podařilo proměnit stísněný byt ve svěží domov plný světla.
Vydáno: 26.06.2018
Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou je krásně osvětlený rozměrným oknem.
Autor: Gidon Levin Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou je krásně osvětlený rozměrným oknem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Malé byty jsou s narůstající cenou nemovitostí čím dál žádanější. Aby se do nich vešla celá mladá rodina, je důležité dobře jejich prostor rozčlenit, aby se dal maximálně využít. Podívejte se, jak se může moderně bydlet v izraelském Tel Avivu na 65 m2.

Důmyslné propojení

Interiér bytu pro mladý pár navrhlo studio Rust Architects. Do 65 m2 se vešlo dokonce pěkné 3kk. Stěžejním prostorem je pochopitelně obývací pokoj s kuchyňským koutem, kde najdete i místo pro příjemné stolování.

Prostor je zajímavě členitý. Kuchyň od další části pokoje zlehka odděluje vyčnívající stěna koupelny nacházející se vprostřed půdorysu bytu. Ale i pro jídelnu zbyl v obývací části jeden zajímavý výklenek. Tyto dispozice architekt plně využil a podpořil tak v každé části trochu jinou atmosféru.

Rozdělení členitého prostoru společenské části bytu podpořili v RUST Architects i barevně. Jídelní kout zdobí tmavší zelená, černá a syté dřevo desky stolu.
Autor: Gidon Levin Rozdělení členitého prostoru společenské části bytu podpořili v RUST Architects i barevně. Jídelní kout zdobí tmavší zelená, černá a syté dřevo desky stolu.

Už na první pohled zaujme odvážná interiérová hra s černým nábytkem a tmavším odstínem zelené na stěně jídelního koutu. Tmavší barvy zútulňují prostor. Jejich použití má však oporu ve velkém okně, které vlastně zabírá téměř jednu celou stěnu obývacího pokoje. Přes den tedy není nutno příliš dosvěcovat.

Dvě ložnice jsou stranou, přijdete k nim malou chodbičkou, odkud se vchází i do koupelny. Vanu zde nehledejte, sprcha je ale pěkně prostorná. Ložnice jsou pak decentně malé. V jedné si už mladý pár zařídil ložnici a v druhé je zatím pracovna. Až přibudou potomci, bude to jejich pokoj.

Koupelna nese tyrkysové zabarvení. Vana tu není, ale zato sprchový kout je příjemně veliký.
Autor: Gidon Levin Koupelna nese tyrkysové zabarvení. Vana tu není, ale zato sprchový kout je příjemně veliký.

Podívejte se, že se i z malého prostoru se dá vykřesat vzdušné a příjemné bydlení!

(fis) 

Článek je zařazen v: malý byt , útulné bydlení , proměna , design , málo místa , interiér
Reklama