Bydlení

26. června 2018 06:00

Tereza Javorová

Svěží byt pro mladé: Z malého prostoru vzniklo útulné bydlení plné světla

Malé byty jsou s narůstající cenou nemovitostí čím dál žádanější. Jak ale rozčlenit omezený prostor tak, aby se do něj vešla celá rodina? Podívejte se, jak se designérům podařilo proměnit stísněný byt ve svěží domov plný světla.

Malé byty jsou snarůstající cenou nemovitostí čím dál žádanější. Aby se do nich vešla celá mladá rodina, je důležité dobře jejich prostor rozčlenit, aby se dal maximálně využít. Podívejte se, jak se může moderně bydlet vizraelském Tel Avivu na 65 m2.

Důmyslné propojení

Interiér bytu pro mladý pár navrhlo studio Rust Architects. Do 65 m2 se vešlo dokonce pěkné 3kk. Stěžejním prostorem je pochopitelně obývací pokoj skuchyňským koutem, kde najdete i místo pro příjemné stolování.

Prostor je zajímavě členitý. Kuchyň od další části pokoje zlehka odděluje vyčnívající stěna koupelny nacházející se vprostřed půdorysu bytu. Ale i pro jídelnu zbyl vobývací části jeden zajímavý výklenek. Tyto dispozice architekt plně využil a podpořil tak vkaždé části trochu jinou atmosféru.

Už na první pohled zaujme odvážná interiérová hra sčerným nábytkem a tmavším odstínem zelené na stěně jídelního koutu. Tmavší barvy zútulňují prostor. Jejich použití má však oporu ve velkém okně, které vlastně zabírá téměř jednu celou stěnu obývacího pokoje. Přes den tedy není nutno příliš dosvěcovat.

Dvě ložnice jsou stranou, přijdete knim malou chodbičkou, odkud se vchází i do koupelny. Vanu zde nehledejte, sprcha je ale pěkně prostorná. Ložnice jsou pak decentně malé. Vjedné si už mladý pár zařídil ložnici a vdruhé je zatím pracovna. Až přibudou potomci, bude to jejich pokoj.

Podívejte se, že se i zmalého prostoru se dá vykřesat vzdušné a příjemné bydlení!

(fis)


Přečtěte si také