Bydlení

21. září 2016 06:00

Jana Brass

Tady bydlí muž! Konečně ryze pánský byt

Němečtí architekti rozdělili byt pro svého klienta do tří pater.

Každý z bytů může být zajímavý. Když už ne svým uspořádáním v rámci projektu celého domu, tak alespoň nápady interiérových designérů. Zde se povedlo obojí. Německé architektonické a interiérové studio Gisbert Pöppler Architecture and Interior se inspirovalo základním faktem, že majitelem apartmánu je muž a pokusilo se o vytvoření kreativní pánské atmosféry.

Už na první pohled vás byt zaujme svým rozdělením do tří pater. Každé se něčím od zbylých dvou odlišuje. Neodděluje je žádná zeď, jen výška patra. Pro rodinu s dětmi by asi byt zcela beze stěn nebyl nic moc. Pro mladého muže nebo zamilovaný pár se však takový propojený prostor zdá být nanejvýš současný. Plný uvolněnosti, otevřenosti a chuti být stále spolu.

Koupelna je vskutku specificky pánská. To tam je okouzlení barevnou loukou, které by mohlo okouzlit dámské oko. Tady se tleská černobílému filmu a co nejryzejší jednoduchosti. Foto: Stephan Gast

Designérské studio vědělo přesně, pro koho tvoří. Proto se tu dočkáte stěn jen minimálně. Snad jen toaleta s koupelnou jsou ryze oddělené. Kuchyně je v nejvyšším patře a přes souměrné čtverce z ní můžete shlížet dolů na zbylá dvě patra. Nejvyšší umístění má své výhody, přece jen výpary při vaření stoupají vzhůru.

Nejníže je umístěna ložnice. V prostředním patře pak najdete obývací část. Design si pohrává s ostrými hranami. Najdete je nejen na schodišti (černou linkou zvýrazněná linie schodů), ale i v lomeném patře, zábradlí, v zásuvkách, soklu u schodů apod. Dalším prvkem je zajímavě pojatý strop – je leskle černý. Ostatně černá barva je přítomna v mnoha detailech. Oblé hrany pak hledejte spíše v doplňcích – lampa, květináč, obrázky...

Nejvíc vás svou hranatostí zaujme koupelna – černé čtverce a podélný sušák na ručníky složený z lesklých trubek zaujme každého návštěvníka bytu. Jak to ale bude s návštěvnicemi? Ty jistě byt plný síly a odvahy shovívavě ocení stejně jako jeho majitele a prostor zjemní svou krásou.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také