Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Tak blízko přírodě, a přece doma

Postavili si dům dokonale otevřený okolní přírodě.
Vydáno: 18.03.2016
Dům otevřený přírodě
Dům otevřený přírodě Autor: www.dezeen.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naštěstí už dávno je pryč doba, kdy byly moderní obrovské kamenné domy v duchu podnikatelského baroka a v dalších stylech, které nebyly moc pěkné na pohled. Dnes chtějí být lidé blíž přírodě a tomu přizpůsobují i své domy, které jsou často nízkoenergetické, ekologické a také bývají nenápadné a hodí se do okolní krajiny. To však neznamená, že by v nich nebylo místo na luxus a pohodlí.

Dům, který si pro sebe vybudovali španělští architekti Josemaría de Churtichaga a Cayetana de la Quadra-Salcedová, je postaven čistě z přírodních materiálů. Jejich venkovské útočiště má dřevěné stěny, vyčnívající terasy a krásně žluté dveře a komín rozjasňují celý pozemek a symbolizují teplo domova.

Dům otevřený přírodě
Dům otevřený přírodě
www.dezeen.com

Louka ležící 100 kilometrů severně od Madridu patří rodině už 15 let, ale 12 let sloužila spíš k relaxaci a kochání se okolní krajinou. Nakonec se manželé rozhodli postavit si zde malý dům. Útočiště před bouří, které nabízí výhled na svítání na východě a na skály na západě. Slunečné paprsky pronikající obrovskými okny rozehřívají tuto nemovitost každý den. V kombinaci se dřevem vytváří harmonický klid, který vás přinutí se na chvíli zastavit.

Barvu domu zvolili architekti jako reakci na odstíny okolních květin, listů, kůry a lišejníků, které jsou k vidění v okolí během střídání ročních období. „Je to krajina luk, květin, jasanů a potoků, kde všemu vládne žlutá,“ přiznávají majitelé.

Dvoupodlažní dům postavený z robustních dřevěných trámů je částečně pohřbený ve svahu. Obývací pokoj se nachází v horním patře vpravo a na obou stranách má terasy. Kolem něj je ložnice, studovna a pracovna, ve kterých jsou hravě vestavěné stoly a skříně.

Dřevěné schody vedou dolů do spodního patra částečně ponořeného pod zemí, které díky tomu nabízí dostatek prostoru, kde se mohou ubytovat i hosté. Přestože se dům na první pohled zdá malý, obrovská okna způsobí, že se cítíte doma v celé krajině.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Ne každý luxusní dům musí mít podobu mohutné stavby

Takhle vypadá dům snů! Stojí uprostřed nádherné přírody

Piknik můžete mít každý den ....

20 zelených nápadů inspirovaných přírodou

Hobití domečky jsou ekologické

Bydlete jako hobiti. Dům je ekologický a hotový za 3 dny

Článek je zařazen v: dům , příroda
Reklama