Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Takhle vypadá dům snů! Stojí uprostřed nádherné přírody

Rodina si postavila geniální prázdninové sídlo v horách.
Vydáno: 27.01.2016
Ne každý luxusní dům musí mít podobu mohutné stavby
Ne každý luxusní dům musí mít podobu mohutné stavby Autor: Benjamin Benschneider
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedinečné prázdninové sídlo v horách si rodina užívá jak v létě, tak i v zimě. Architekt Tom Kundig ze studia Olson Kundig stavbu záměrně rozdělil na čtyři části, aby působila jako malý kemp ve velkých horách.

Prázdninové sídlo v půvabné horské krajině na severozápadě USA nabízí skvělé zázemí pro nejrůznější aktivity. Zvláště v zimě přijde vhod poloha uprostřed Národního parku Severní Kaskády v americkém státě Washington, kde je největší systém běžeckých tras v USA. Po lyžařské anebo letní túře nabídne vzpruhu celoročně vyhřívaný bazén a zábava může pokračovat v jedné z přilehlých dřevostaveb, která ze všeho nejvíc připomíná bar.

Ani hlučnější večírek v tomto domácím baru spáče o dům dál rušit nebude
Ani hlučnější večírek v tomto domácím baru spáče o dům dál rušit nebude
Benjamin Benschneider

„Dům, který je celý zaměřený na dobrodružství, vás v první řadě musí přimět aktivně trávit čas venku. Poté se do něj vždy rádi vrátíte,“ popisuje architekt.

Svou myšlenku rozvedl v exkurzi do minulosti, kdy místními prériemi křižovaly obytné vozy nových osídlenců. Přespávali improvizovaně ve vozech rozestavěných okolo ohniště, což připomínalo osadu. Podobně i Kundig na pozemek umístil tři přízemní a jednu patrovou stavbu. V součtu nabízejí plochu 380 m². Hlavním stavebním materiálem je recyklované dřevo, které ovšem překrývá ocelový plášť.

Dům je účelně rozvržený. V nejmenším oddílu je sauna, v tom největším garáže, technické zázemí a pokoj pro hosty. Další ložnice se nachází v patrové stavbě, kde je i místnost s domácím kinem. Propojení s přírodou i ve dnech, kdy obyvatele přepadne lenost, zajistí pokoj s výklopnými stěnami – výborná věc, až zas přijde léto.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Celkem se do nich vejde až pět osob

Norské chatky s parádním výhledem vyrobili Češi

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

Piknik můžete mít každý den ....

20 zelených nápadů inspirovaných přírodou

Článek je zařazen v:
Reklama