Bydlení

3. ledna 2015 05:31

Markéta Zídková

Tohle křeslo by vám nemělo uniknout. Vyhrálo prestižní designérskou cenu

Lounge křeslo Dowel od výrobní společnosti TON a.s. získalo titul Interior Innovation Award – Selection 2015v Kolíně nad Rýnem.

Pro Lounge křeslo Dowel od výrobní společnosti TON a.s. je typické výrazné polstrování, netradičně řešená konstrukce a oblé tvary. Díky svým tvarům Lounge křeslo Dowel zaujalo porotu soutěže Interior Innovation Award, která mu udělila titul Selection 2015. Novinku z letošního veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem pro TON navrhlo italské Lime studio designérů Panose Vasilia a Oscara Tangeho.

Inspiraci jsme našli při cestování Indií, kde jsme si všimnuli ohýbaných součástek postelí, typických pro většinu domácností. Právě tento prvek vyvolal původní návrh lounge křesla. Výsledkem jsou exponované konstrukční detaily, popruhy, které drží čalounění, přirozený výběr materiálů a velmi pohodlná forma,“ popsal produkt jeden z jeho tvůrců, Panos Vasiliou.

Své využití najde bez pochyby v hotelových lobby, chillout zónách, kavárnách či jako prostorový solitér v domácnostech. „Ještě před časem by asi nikdo nečekal, že se v našem portfoliu objeví takovýto produkt. Dowel je svými tvary opravdu unikátní. Velmi dobře ho však můžete také zkombinovat s dalšími letošními novinkami značky TON, lavicí Goofy a stolky Delta Coffee,“ říká marketingový ředitel TON, Jan Juza.

Titul Selection 2015 v soutěži Interior Innovation Award však ještě nemusí být pro Dowel konečný. 18. ledna 2015, v předvečer zahájení veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem, budou vyhlášeni ještě celkoví vítězové tohoto ročníku Interior Innovation Award. Soutež Interior Innovation Award vznikla v roce 2002. Je pořádána organizací German Design Council za podpory veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem. Dnes je považována za jedno z nejvýznamnějších světových ocenění v oblasti průmyslu zaměřeného na vybavení interiérů.

(red)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Kolín nad Rýnem křeslo Ceny Oscar veletrh TON

Přečtěte si také