Bydlení

16. listopadu 2017 06:00

Tereza Javorová

Toužíte marně po krbu? Pořiďte si plynový! Stačí vám správný komín a efektní obezdění

Jen máloco je v zimě tak příjemné, jako schoulit se před hořící krb, zatímco venku mrzne až praští. Taková pohoda nemusí být jen vzdálený sen, stačí, pokud k vám domů vede plynový přívod. Jakými zásadami se řidit při pořizování plynového krbu?

Jde to i na lahev

Ale ani plynovod není podmínkou. Pokud plyn chybí, vystačíte si s přípojkou na lahev stekutým plynem. Tato možnost je skvělá například pro rekreační objekty, takže plynový krb si můžete dopřát i na chatě nebo chalupě.

Komín je podmínkou!

Krb se zabuduje do stěny čiostění, přičemž krbová vložka musí být vždy obezděna. Pozor ale, pro instalaci plynového krbu potřebujete rozhodně vyvložkovaný komín pro odvod spalin! Komín musí mít dva izolované průduchy, jeden na odvod spalin, druhý na přívod vzduchu pro hoření. S tím vám už ale poradí odborníci, pokud se pro plynový krb rozhodnete.Oheň v interiéru působí luxusně. Foto: istock.com

Proč ho budete milovat?

S plynovým krbem krásně docílíte efektu živých plamenů, ale bez starostí s otopem a úklidem. Na první pohled se příliš neliší od klasického krbu na dřevo, krásně plápolá a opravdu hřeje. Jen ten nepořádek kolem chybí! Zatopit v něm je otázkou vteřin, perfektní efekt plápolajícího ohně máte do deseti minut.Dobrý komín je nutností. Foto: istock.com

Stačí vám ovládač

Díky zabudované elektronice se snadno reguluje, navíc je nenáročné na údržbu. Uživatelský a obslužný komfort umocňuje termostat a dálkové ovládání. Náplně plynových krbů jsou mnohdy volitelné, vedle keramických polen lze sáhnout rovněž po oblázcích různých barev.

Toužíte po krbu? Pořiďte si plynový! Foto: istock.com

(ku)

Další články:


Přečtěte si také