Bydlení

19. listopadu 2015 13:56

Markéta Zídková

Tři vítězové soutěže Proměňte svůj byt s Prima livingem

Tito tři soutěžící dostanou od designové školy Interier design škola INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje.

Vy čtenáři webu Prima living jste rozhodli, komu máme dát návrh proměny jejich obývacího pokoje.

Vybrali jste tyto tři soutěžící:

1. místo Martina Páchová

S manželem čekáme první přírůstek do rodiny, a proto jsme se rozhodli o koupi tohoto bytu (ten současný je pro nás již malý). Obývací pokoj má 20,5 m2 (na straně půdorysu 3,48 m je okno viz nákres a fotky). Kuchyň má nyní 12,4, m2 (na straně půdorysu 4,47 m je okno viz nákres a fotky). Plocha 4,1 m2 je umakartové jádro s WC a koupelnou, které také musíme předělat. Je tedy teď na nás, jestli bude kuchyň ve tvaru L, U atd., jsme však bezradní a nevíme, jak na to. Byli bychom moc rádi za vaši pomoc a nápady.

Asi nejvíce se nám líbí přírodní barvy, různé odstíny béžové, bílá, zelená, ale i šedivá, červená. Upřednostňujeme vše praktické, žádné kýče. Důležité je pro nás přizpůsobit prostor pro malé děti (výběr nábytku, rozmístění apod.). Nejspíš minimalismus, vzdušnost, dobré osvětlení? Necháme si poradit.

Co bychom rádi v prostoru kuchyně je jídelní kout a kuchyňská linka. Lednička, plynový sporák, myčka a aby se nám vešel na pracovní desku kuchyňský robot a rychlovarná konvice. A pak nějaký prostor na běžné vybavení a vaření. Co bychom rádi do obývacího pokoje: velkou knihovnu (máme spoustu knížek), sedací soupravu (rozkladádací na spaní pro návštěvy), pracovní kout na 2 PC, nějaké skříňky (na deskové hry, dokumenty, fotoalba).

2. místo Jana Mařincová

Jedná se o obývající pokoj spojený s kuchyní ve tvaru L. • vstup do místnosti dveřmi o rozměru 80 cm – jediný vstup do obou místností – otevírání pravé (ke zdi), • po vstupu do místnosti po pravé straně po celé délce stěny nika – výklenek o hloubce 44 cm a výšce 220 cm, • mezi obývacím pokojem a kuchyní byla původně příčka, která byla zbourána, zůstala zachována pouze část o rozměru 136 cm, • pokoj disponuje jedním samostatným oknem v kuchyni, dále na stejné stěně okno spojené s dveřmi na balkon (viz plánek), • kuchyňská linka zabírá zadní stěnu pokoje, na ni navazuje samostatná místnost, do které vedly původně dveře a tyto byly odstraněny – špajz, • rozvody vody pouze na této straně místnosti (z druhé strany navazuje záchod a koupelna), • osvětlení – dva výstupy – jeden nad kuchyňským stolem a druhý nad konferenčním stolkem, • celek bude sloužit jako kuchyně, navazující jídelní část + odpočinková část – pracovnu není nutné zakomponovat.

Před nedávnem jsme si s přítelem pořídili náš první společný byt. Jedná se o byt starší, v cihlovém domě, proto byla nutná částečná rekonstrukce. Částečně jsme zbourali příčku v kuchyni, vybourali staré dveře, položili v celém bytě novou podlahu – vinyl. Co se týká obývací části, zůstala kuchyňská linka po původních majitelích, obývací pokoj jsme zařídili nábytkem z předchozího bydlení. Rádi bychom si časem místnost zařídili podle našich představ, rádi bychom bílou kuchyň s deskou v barvě dubu v kombinaci s mozaikou.. Mým snem vždycky bylo mít velký ostrůvek uprostřed, ale nevím, jestli to dispozice místnosti umožní. Ohledně rozmístění nábytku v obýváku nemáme žádné konkrétní preference – chtěli bychom, aby ladil s kuchyní, byl spíš v neutrálních barvách, ale líbily by se nám výrazné barvy na doplňcích (tapeta, výmalba, židle, atd. ), které by prostor rozsvítily. Sedačku z obrázku bychom rádi zachovali.

3. místo Pavlína Říhová

Náš obývací pokoj je spojený s kuchyňský koutem. Protože byl byt bez kuchyňské linky, musela jsem jako první a co nejrychleji kuchyň zařídit, abych mohla bydlet. Dispozice bytu můžete vidět v přiloženém souboru "plán bytu", ale rozmístění nábytku neodpovídá skutečnosti.

Mezi mé oblíbené patří barvy spíše přírodní – hnědá, žlutá, béžová atd. Chtěla bych, aby byl interiér bytu teplý a útulný. Ráda bych měla v obýváku stěnu z kamene. Vzhledem k tomu, že kuchyň byla dělaná opravdu hodně narychlo, není úplně dle mých představ, ale líbí se mi. Nemám ale vůbec žádnou představu, jak ji zkombinovat s obývacím pokojem, aby to k sobě ladilo. Proto se taky hlásím do této soutěže. Styl interiéru můžete tak trochu vyčíst i z přiložených fotek, ale nábytek se bude komplet měnit, je ze starého bytu.

Všem vítězům gratulujeme. Výhrou je návrh proměny jejich obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem, který dostanou od Interier design škola INTERMEZZO.

Návrh dostanou dne 14. prosince 2015. Návrhy zveřejníme také na webu Prima living.

Zde najdete všech deset finalistů a další podrobnosti k soutěži.

Interier design škola INTERMEZZO Interier design škola INTERMEZZO, specializující se na vzdělávání dospělých, získala na své kurzy interiérového designu akreditaci MŠMT jako první v České republice. V interier design škole INTERMEZZO na vás čeká přátelské prostředí a profesionální vyučující. Individuální přístup je zajištěn maximálním počtem 8 studentů ve skupině. Teorie je od začátku vzniku školy propojena s praxí, každý student dlouhodobého kurzu má svého prvního reálného klienta. Ať toužíte rozvíjet vlastní zájem o design interiéru a zlepšovat své dovednosti, nebo se chcete interierovému designu věnovat profesionálně, v interier design škole najdete kurzy podle svých požadavků. Škola nabízí i krátkodobé kurzy, dekoratérské kurzy, kurzy večerní i firemní školení. Přijďte se do Intermezza podívat na den otevřených dveří a přesvědčte se sami, že studovat v Interier design škole Intermezzo se vyplatí.

Herní řád ZDE.

(web)


Přečtěte si také