12. listopadu 2015 13:56
Markéta Zídková10 finalistů soutěže Proměňte svůj byt s Prima livingem. Komu dáte svůj hlas?
Tři soutěžící dostanou od designové školy Interier design škola INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje.
Komu máme věnovat návrh proměny obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem? Rozhodnete vy, čtenáři webu Prima living. Projděte si 10 obývacích pokojů našich soutěžících.
Na webu Prima living jsme vyhlásili soutěž, jejíž tři vítězové dostanou od webu Prima living a designové školy Interier design škola INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Do neděle 8. listopadu 2015 jste nám posílali své přihlášky s fotkami stávajícího stavu, respektive stavební plány svého budoucího obývacího pokoje. Plus stručný popis, jak by měl váš budoucí obývací pokoj vypadat.
Ze zaslaných přihlášek jsme vybrali deset finalistů. Hlasováním v anketě můžete jednomu z nich dát svůj hlas. Tři soutěžící, kteří získají nejvíce hlasů, dostanou od Interier design školy INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem.
Samozřejmě nejvýraznější proměna bude u bytů/domů, které jsou momentálně v nejhorším stavu. Tam bude přínos designéra nejmarkantnější.
Z jednoho počítače lze hlasovat pouze 1x za den.
ZDE klikněte a můžete hlasovat pro jednoho z finalistů.
Tady si vyberte jednoho z 10 finalistů:
1. Pavlína Říhová
Náš obývací pokoj je spojený s kuchyňský koutem. Protože byl byt bez kuchyňské linky, musela jsem jako první a co nejrychleji kuchyň zařídit, abych mohla bydlet. Dispozice bytu můžete vidět v přiloženém souboru "plán bytu", ale rozmístění nábytku neodpovídá skutečnosti.
Mezi mé oblíbené patří barvy spíše přírodní – hnědá, žlutá, béžová atd. Chtěla bych, aby byl interiér bytu teplý a útulný. Ráda bych měla v obýváku stěnu z kamene. Vzhledem k tomu, že kuchyň byla dělaná opravdu hodně narychlo, není úplně dle mých představ, ale líbí se mi. Nemám ale vůbec žádnou představu, jak ji zkombinovat s obývacím pokojem, aby to k sobě ladilo. Proto se taky hlásím do této soutěže. Styl interiéru můžete tak trochu vyčíst i z přiložených fotek, ale nábytek se bude komplet měnit, je ze starého bytu.
2. Veronika Kočí
Obývací pokoj je propojený s kuchyní, ta je nová. Hotová však ještě zcela není. Rádi bychom ještě rozšířili ukládací prostory kuchyně na protější straně. Případně umístili nějaký snadno složitelný stolek, dvě židle na rychlou snídani/svačinu. Rádi bychom v místnosti nazvané obývací pokoj spojili spoustu věcí. Měla by zde být jídelna, "ložnice" pro nás rodiče, pracovna a obývací pokoj. Případně nějaký malý koutek na spoustu hraček. Pokoj, který dnes slouží jako ložnice by měl být časem dětský pokoj, a proto už bychom rádi počítali s možností pravidelného denního spaní rodičů v obývacím pokoji. Jestli řešit situaci pomocí sklápěcí postele ve skříni? Určitě bychom se rádi vyhnuli spaní na gauči. Pracovnou je míněn stůl na počítač, tiskárnu a židle k tomu. Ráda bych místo využila i na rozložení knih, vypisování poznámek, šití, atd. Když je na stole počítač, už se tam člověk s něčím jiným moc dobře nevleze. Máme rádi styl jednoduchý, bílá, dřevo.
3. Libuše Janáčková
Místnost má rozměry 420 x 345 cm. Okno, pod kterým je umístěn radiátor, je na jižní stranu. Vstup do místnosti je probourán v nosné zdi z chodby bytu a jeho šířka je 73 cm. Tato šířka je omezena hlavními vstupními dveřmi a komínovou šachtou. Původní vstup do místnosti je z vedlejší ložnice a je z obou stran opticky zakryt nábytkem, neboť musí zůstat zachován z důvodu stěhování nábytku. Podlaha je původní parketová po rekonstrukci. V místnosti musí být zachován jídelní kout. Původní dispozice bytu 2+1 byla upravena na 3+1, kdy kuchyň byla umístěna do původní chodby a z kuchyně vznikl dětský pokoj. V bytě žijí 3 dospělé osoby ve věku 51, 48 a 21 let. Několikrát do roka se tento počet zvýší na 6 dospělých osob s možností přespání, které je v současné době řešeno rozkládací sedačkou. Upravená dispozice bytu 2+1 o 52 m2 plní funkci rodinného domu s garáží, sklepem a spíží.
Sedačka tedy musí být rozkládací z důvodu možnosti přespání návštěv. Na zachování současného nábytku netrváme. Preferujeme nábytek s velkým množstvím úložných prostor světlé barvy. Stěny místnosti taktéž světlé.
4. Alice Löblová
Obývací pokoj je cca 18m2 velký, má jedno okno s dveřmi na zahradu. Kuchyň má jedno okno a je cca 15m2 velká. Ráda bych propojila kuchyň s obývákem. Ta stěna mezi kuchyní a obývacím pokojem je nosná a ráda bych tam pouze otvor cca 2m široký, tedy původní dveře by se zadělaly a jen posunuly a rozšířily trochu vedle.
Mám ráda vintage styl – cokoliv retro, ráda bych tu zaoblenou Gorenje ledničku s madlem a nějaký dřevěný příborník – ten starý s vitrínkou na nádobí. Jinak barvy mám ráda bílou, červenou a hnědou.
5. Michaela Hájková
V budoucím obývacím pokoji jsou téměř proti sobě dvoje dveře (90 cm), otvírající se do místnosti a na zdi kolmo je okno (183 cm). Místnost má rozměry (bráno z leva do prava) 368 cm x 392 cm x 368,5 cm x 387 cm, výška je cca 216 cm. Jedná se o pokoj ve starém domě, tudíž zde nejsou pravé úhly.
Chtěla bych nábytek spíše tmavě hnědý, doplněný o bílou barvu, aby ladil s knihovnou, která je umístěna ve výklenku (h x š 34 cm x 186,5 cm). Mám ráda tyrkysovou barvu, uvažovala jsem o takové barvě na zeď, ale nyní bych se přikláněla spíš k béžové a tyrkysovým doplňkům/dekoracím. Přemýšlím o odstranění jedněch dvěří, příjde mi, že opticky místnost zmenšují. Jelikož mám malého syna, potřebujeme i nějaký hrací koutek, kde se dají uschovat jeho poklady. Co se týče pracovního koutu, časem bych ráda vyměnila stolní PC za notebook, takže by pracovní stůl nebyl potřeba, ale než k tomu dojde, bude to nějakou chvíli trvat.
Celkově bych chtěla útulný pokoj, ale nemám ráda moc věcí na poličkách a takových těch zbytečností, které přidělávají práci při úklidu.
6. Jakub Stavianis
Jedná se o prázdný byt 1+1 (34 m²). Příčka mezi pokoji by šla eventuálně častečně vybourat tak, že by vznikl 1+kk. V rohu současné kuchyně (vpravo) se nachazí komín, uvažuji o napojení krbových kamen. (voda, odpady, elektrika se budou dělat podle nové dispozice.)
Vzhledem k tomu, že byt působí tmavým dojmem, volil bych řešení, které byt prosvětlí. Preferoval bych skandinávský styl. Je mi 26 let a bude to mé první samostatne bydlení. Postel bych nechtěl v patře, vyhovovalo by mi pódium.
7. Lukáš Kounovský
1x dveře a 1x velké okno uprostřed. Líbí se mi industriálně rustikální styl.
8. Martina Páchová
S manželem čekáme první přírůstek do rodiny, a proto jsme se rozhodli o koupi tohoto bytu (ten současný je pro nás již malý). Obývací pokoj má 20,5 m2 (na straně půdorysu 3,48 m je okno viz nákres a fotky). Kuchyň má nyní 12,4, m2 (na straně půdorysu 4,47 m je okno viz nákres a fotky). Plocha 4,1 m2 je umakartové jádro s WC a koupelnou, které také musíme předělat. Je tedy teď na nás, jestli bude kuchyň ve tvaru L, U atd., jsme však bezradní a nevíme jak. Byli bychom moc rádi za vaši pomoc a nápady.
Asi nejvíce se nám líbí přírodní barvy, různé odstíny béžové, bílá, zelená, ale i šedivá, červená. Upřednostňujeme vše praktické, žádné kýče. Důležité je pro nás přizpůsobit prostor pro malé děti (výběr nábytku, rozmístění apod.). Nejspíš minimalismus, vzdušnost, dobré osvětlení? Necháme si poradit.
Co bychom rádi v prostoru kuchyně je jídelní kout a kuchyňská linka. Lednička, plynový sporák, myčka a aby se nám vešel na pracovní desku kuchyňský robot a rychlovarná konvice. A pak nějaký prostor na běžné vybavení a vaření. Co bychom rádi do obývacího pokoje: velkou knihovnu (máme spoustu knížek), sedací soupravu (rozkladádací na spaní pro návštěvy), pracovní kout na 2 PC, nějaké skříňky (na deskové hry, dokumenty, fotoalba).
9. Jana Mařincová
Jedná se o obývající pokoj spojený s kuchyní ve tvaru L. • vstup do místnosti dveřmi o rozměru 80 cm – jediný vstup do obou místností – otevírání pravé (ke zdi), • po vstupu do místnosti po pravé straně po celé délce stěny nika – výklenek o hloubce 44 cm a výšce 220 cm, • mezi obývacím pokojem a kuchyní byla původně příčka, která byla zbourána, zůstala zachována pouze část o rozměru 136 cm, • pokoj disponuje jedním samostatným oknem v kuchyni, dále na stejné stěně okno spojené s dveřmi na balkón (viz plánek), • kuchyňská linka zabírá zadní stěnu pokoje, na ni navazuje samostatná místnost, do které vedly původně dveře a tyto byly odstraněny – špajz, • rozvody vody pouze na této straně místnosti (z druhé strany navazuje záchod a koupelna), • osvětlení – dva výstupy – jeden nad kuchyňským stolem a druhý nad konferenčním stolkem, • celek bude sloužit jako kuchyně, navazující jídelní část + odpočinková část – pracovnu není nutné zakomponovat.
Před nedávnem jsme si s přítelem pořídili náš první společný byt. Jedná se o byt starší, v cihlovém domě, proto byla nutná částečná rekonstrukce. Částečně jsme zbourali příčku v kuchyni, vybourali staré dveře, položili v celém bytě novou podlahu – vinyl. Co se týká obývací části, zůstala kuchyňská linka po původních majitelích, obývací pokoj jsme zařídili nábytkem z předchozího bydlení. Rádi bychom si časem místnost zařídili podle našich představ, rádi bychom bílou kuchyň s deskou v barvě dubu v kombinaci s mozaikou.. Mým snem vždycky bylo mít velký ostrůvek uprostřed, ale nevím, jestli to dispozice místnosti umožní. Ohledně rozmístění nábytku v obýváku nemáme žádné konkrétní preference – chtěli bychom, aby ladil s kuchyní, byl spíš v neutrálních barvách, ale líbily by se nám výrazné barvy na doplňcích (tapeta, výmalba, židle, atd. ), které by prostor rozsvítily. Sedačku z obrázku bychom rádi zachovali.
10. Veronika Kawuloková
Kuchyň spojená s obývacím prostorem, v rodinném domě – dřevostavbě. Jedná se o novostavbu, v současné době se instalují teprve okna. Prostor je poměrně velký cca 10 x 6 m cca + kousek cca 70 m2 a nějak si nevíme rady, co s tím. (Pozn. mezi prostorem pro schodiště a obývacím pokojem už není žádná zeď, pouze ze zdi jde kousek vaznic cca 50 cm.)
Strop nad trámy bude určitě dřevěný – jasan světlý. Rádi bychom aspoň částečně zachovali ráz zdí – tedy dřevěné hranoly vybělené v obývací části, v kuchyni zejména kolem a nad linkou by bylo dobré dřevo zakrýt kvůli nečistotám atd. Přemýšleli jsme nad kamenem na podlahu a desku linky v jednotném designu. Líbí se nám přírodní materiály – kámen, dřevo, kůže, sklo apod. Chceme čistý prosvětlený prostor, ale útulný a dobře udržovatelný. V dřevostavbách je navíc problémem světlo, líbilo by se nám i osvětlení z boku tedy ze zdí. Přemýšleli jsme nad oboustraným krbem – prostup světla i tepla. Líbí se nám i kontrasty. Naším cílem je v podstatě mít tradiční roubenku zvenku a moderní prostor s přírodními materiály uvnitř.
Nechcete se vracet na začátek článku, abyste mohli hlasovat? Pak i ZDE můžete hlasovat pro jednoho z finalistů.
Interier design škola INTERMEZZO Interier design škola INTERMEZZO, specializující se na vzdělávání dospělých, získala na své kurzy interiérového designu akreditaci MŠMT jako první v České republice. V interier design škole INTERMEZZO na vás čeká přátelské prostředí a profesionální vyučující. Individuální přístup je zajištěn maximálním počtem 8 studentů ve skupině. Teorie je od začátku vzniku školy propojena s praxí, každý student dlouhodobého kurzu má svého prvního reálného klienta. Ať toužíte rozvíjet vlastní zájem o design interiéru a zlepšovat své dovednosti, nebo se chcete interierovému designu věnovat profesionálně, v interier design škole najdete kurzy podle svých požadavků. Škola nabízí i krátkodobé kurzy, dekoratérské kurzy, kurzy večerní i firemní školení. Přijďte se do Intermezza podívat na den otevřených dveří a přesvědčte se sami, že studovat v Interier design škole Intermezzo se vyplatí.
Veškeré údaje o soutěži jako je harmonogram a pravidla najdete v tomto článku.
(web)