reklama

Tropický styl aneb Jak si domů pustit exotiku

skrivaa
7. července 2017
Exotické země jsou pro našince neustále lákavé. Hlavně prosluněnou náladou plnou odpočinku. Vykouzlete si pohodu tropických destinací doma, poradíme jak.
reklama

V tropech se snoubí teplo s rozkošatělou přírodou. Pro naše domovy usazené ve střední Evropě to v první řadě znamená vpustit si do bytu a domu co nejvíce světla. Pokud máte rádi záclony, pak si najděte ty, které jsou nejbělejší nebo propouštějí nejvíce světla, a to buď bez vzoru, anebo se vzorem květinovým.

Které barvy jsou tropické?

Dalším pomocníkem ve světlosti a hřejivosti prostředí jsou pochopitelně barvy interiéru. Bílá barva je nejsvětlejší, ale můžete volit i lehké odstíny žluté a béžové. Lze však jít i do bleděmodré. Důvod asi hned chápete – modré nebe je nádherným pozadím pro onen žlutý kotouč, který nás nejen v tropech hřeje. Lze však jít i do lehké a svěží zelené – zeleň je v tropických oblastech velmi bujná a tato barva nám ji trochu připomene.

Další barvy, tedy ty, kterými se může pochlubit nábytek, koberce, závěsy a bytové doplňky by měly být ale syté! Tropy doslova hýří barevností. A to už se dostáváme k oné rozkošatělé přírodě. Pochopitelně si ji můžeme připomínat pěknými květinovými vzory. Dobře se snoubí s barvami a rozveselí kdejakou neutrální pohovku, třeba ve formě polštářků.

Proutí a vzácné dřevo

Přírodu si ale můžeme alespoň do určité míry pěstovat i doma. Připomínat si tropy tak znamená pustit se rovněž do pěstování domácích květin. Spousta z těch pokojových má domov v teplejších krajích. Ale i ty, které jsou obvyklé v našich domácnostech pro svou odolnost, poslouží výborně.

Dotvořit tropický styl můžete rovněž nevšedním nábytkem upleteným například z proutí. Navozuje letní a venkovní atmosféru a přitom se dobře hodí i do interiéru. Zajímavý bude také nějaký zajímavý artefakt ze vzácných dřev, anebo s cestovatelskou tématikou, třeba stará cestovní truhla (nebo její napodobenina). Dá se využít jako odkládací stolek.

Exotika v rámečku

Pochopitelně nezapomínejme na nejrůznější suvenýry z cest po tropických zemích či nakoupené v obchodech s dekoračními předměty. Hned hodí atmosféru místnosti o stovky kilometrů blíže k oceánům a prohřátým plážím. A nelze zapomenout ani na vaše obrázky z cest zarámované v dřevěných rámečcích, nebo jen těch skleněných a zdobících stěny. Hřejivé budou i zajímavé obrazy nebo fotoobrazy s tématikou tropické přírody, bohatého podmořského života nebo se zákoutími ze vzdálených zemí.

Pár tipů, jak se doma tropům přiblížit najdete v naší fotogalerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: přírodabarvyinteriérstyldůmdomovstřední Evropainteriérový designpolštářetropický styl
reklama