Bydlení

25. října 2016 07:45

Jana Brass

Tyrolskou chatu nazvali přiléhavě „UFO-ptákem“

Zepředu vypadá jako pták a z boku připomíná ponejvíce UFO.

Výstřední dřevostavba se šindeli v jižním Tyrolsku vyniká účelnou konstrukcí a zaujme kromě bizarních tvarů i přepychovým interiérem se spoustou nápaditých detailů.

Tvar této výstřední stavby není samoúčelný a plní důležité funkce. Úzký výběžek podobný zobáku spolu se skosenou obvodovou stěnou tvoří závětří u vstupu a rozměrná panoramatická okna zas doslova vtahují krajinu dovnitř. „Původně to měla být útulna. Netušili jsme, kde bude stát, a tak jsme ji vybavili ocelovými nohami, díky nimž by tato chata mohla stát kdekoli,“ vysvětlil architekt Peter Jungmann novinářům z rozhlasové stanice Deutsche Welle.

Možnost pohodlně spočinout u velkého okna, z něhož je co pozorovat, a příhodný nápoj k tomu – to dává smysl! Foto: archiv Ufogel

Domek, který navrhl se svým synem Lukasem, působí navzdory opláštění z tradičních šindelů velmi lehce a moderně. Spolu s odvážnými tvary k tomu přispívají i použité materiály, kde převažují modřínové dřevo, sklo a kov. K tomu je ale interiér plný překvapení. „Na každém kroku bylo co objevovat,“ prohlásil Simon Bodner, který si tento minihotel vyzkoušel.

Návštěvníka pobavila skleněná šatní skříň s výhledem do sprchy, již zmíněná rozměrná okna se superrychlými dálkově ovládanými roletami či moderní vybavení jako indukční deska v kuchyni nebo klimatizace. Chatu vytápí podlahové topení, hosté si ale mohou zatopit i v kamnech. „Klidně bych se sem nastěhoval,“ rozplýval se Bodner, který při svém hodnocení zřejmě nebral v potaz cenu za nocleh pro dva, přesahující 3000 korun, což je na penzion v horské vísce přece jen dost.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také