Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Tyrolskou chatu nazvali přiléhavě „UFO-ptákem“

Zepředu vypadá jako pták a z boku připomíná ponejvíce UFO.
Vydáno: 25.10.2016
Zepředu připomíná ptáka

Výstřední dřevostavba se šindeli v jižním Tyrolsku vyniká účelnou konstrukcí a zaujme kromě bizarních tvarů i přepychovým interiérem se spoustou nápaditých detailů.

Tvar této výstřední stavby není samoúčelný a plní důležité funkce. Úzký výběžek podobný zobáku spolu se skosenou obvodovou stěnou tvoří závětří u vstupu a rozměrná panoramatická okna zas doslova vtahují krajinu dovnitř. „Původně to měla být útulna. Netušili jsme, kde bude stát, a tak jsme ji vybavili ocelovými nohami, díky nimž by tato chata mohla stát kdekoli,“ vysvětlil architekt Peter Jungmann novinářům z rozhlasové stanice Deutsche Welle.

Možnost pohodlně spočinout u velkého okna, z něhož je co pozorovat a příhodný nápoj k tomu – to dává smysl! Foto: Možnost pohodlně spočinout u velkého okna, z něhož je co pozorovat, a příhodný nápoj k tomu – to dává smysl! Foto: archiv Ufogel

Domek, který navrhl se svým synem Lukasem, působí navzdory opláštění z tradičních šindelů velmi lehce a moderně. Spolu s odvážnými tvary k tomu přispívají i použité materiály, kde převažují modřínové dřevo, sklo a kov. K tomu je ale interiér plný překvapení. „Na každém kroku bylo co objevovat,“ prohlásil Simon Bodner, který si tento minihotel vyzkoušel.

Návštěvníka pobavila skleněná šatní skříň s výhledem do sprchy, již zmíněná rozměrná okna se superrychlými dálkově ovládanými roletami či moderní vybavení jako indukční deska v kuchyni nebo klimatizace. Chatu vytápí podlahové topení, hosté si ale mohou zatopit i v kamnech. „Klidně bych se sem nastěhoval,“ rozplýval se Bodner, který při svém hodnocení zřejmě nebral v potaz cenu za nocleh pro dva, přesahující 3000 korun, což je na penzion v horské vísce přece jen dost.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dune House zvenku

Nezvykle prosklený dům působí, jako by se vznášel nad zemí

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Dům s výhledem do ráje

Moderní dům vás uchvátí luxusním výhledem na Alpy


Reklama
Článek je zařazen v: hotel, chata, Tyrolsko, hory, dřevostavba, horská chata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama