Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Co se starými košilemi: Vyrobte z nich hračky, kabelky i bytové doplňky

Obnošená, s prodřeným límečkem nebo se skvrnkou od jídla… Ať tak či onak, nosit se už taková košile nedá, ale může nám poskytnout skvělý materiál k přešívání. Pořizovací cena košilí nebývá zrovna nízká, tak je pojďme ještě využít a upcyklovat.
Vydáno: 11.05.2019
Recyklace je báječná hra: Obnošené pánské košile
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: Obnošené pánské košile

Z velké košile malé šaty

Tátova velká košile se může stát základem nových letních šatiček pro dcerku. Významné plus je, že už máme hotové zapínání na knoflíčky a ušití šatů tak zvládnou i začínající švadlenky.

Recyklace je báječná hra: Z velké košile malé šaty
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: Z velké košile malé šaty

Polštáře obyčejné i nevšední

Velká plocha košile láká k ušití hladkých polštářů, kdy zapínání rovnou využijeme na zadní stranu nebo jako ozdobu strany přední. Ovšem můžeme ušít i polštáře, na kterých ponecháme límeček z košile. Je ale nutné, oblast ve výstřihu podložit další látkou. Může to být kousek plátna nebo i odstřižek ze spodní části košile nebo z rukávu.

Recyklace je báječná hra: polštáře obyčejné i nevšední
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: polštáře obyčejné i nevšední

Hračky a dekorace

Na šití hraček pro děti se nejlépe hodí dědečkovy flanelové košile. Jsou měkké a příjemné na omak. Ale využít můžeme i košile společenské. Skvělým nápadem je využití například košile svatební, na medvídka památečního. A z malých odstřižků našijeme drobné dekorace, které se dají využít jako dárky pro kamarádky.

Recyklace je báječná hra: hračky a dekorace
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: hračky a dekorace

Obaly na mobil i tablet

Z košile se dá využít opravdu každý kousek, dokonce i manžeta. Pečlivě ji odstřihneme, po stranách sešijeme na stroji, ale klidně i v ruce a pouzdro na mobil bude hotové během chvilky. Z širší části rukávu nebo předního dílu s kapsičkou zase vykouzlíme obal na tablet.

Recyklace je báječná hra: obaly na mobil i tablet
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: obaly na mobil i tablet

Prostorné tašky a kabelky

Pokud patříme ke zkušenějším švadlenkám, můžeme se pustit i do mnohem složitější práce. Ušijeme si kabelku, na které bude na první pohled patrné, odkud materiál na její ušití pochází. Jednoduché tašky na nákup můžete vyrobit i ze starých triček.

Recyklace je báječná hra: prostorné tašky a kabelky
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: prostorné tašky a kabelky

Kuchyňská zástěra

Stačí jen odstřihnout rukávy, zvětšit průramky a na zadní, rozstřižený díl, přišít stuhy na zavazování. Je to opravdu jednoduché, kuchyňskou zástěru z pánské košile zvládne ušít i naprostý začátečník.

Recyklace je báječná hra: kuchyňská zástěra
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: kuchyňská zástěra

Vyšší dívčí

Parádní modely, sešívané ze starších pánských košil, už vyžadují opravdu zkušenou ruku švadleny. Ale výsledek je skvělý, i když jen pro odvážné dámy.

Recyklace je báječná hra: vyšší dívčí
Autor: Pinterest.com Recyklace je báječná hra: vyšší dívčí
Článek je zařazen v: recyklace košile , stará košile , obnošená , medvěd z košile , šaty z košile , zástěra , polštáře

reklama