Jak na to

12. listopadu 2018 15:45

maku-la@seznam.cz

DIY: Co vyrobit ze starého povlečení? Máme pro vás 13 skvělých nápadů

Pokud se vám doma kupí staré povlečení, které už nechcete používat na běžné účely, nevyhazujte ho. Můžete z něj vyrobit těchto 13 nádherných věcí.

Člověk v posteli tráví 1/3 svého dne a velmi podstatnou část svého života. Proto je dobré měnit povlečení pravidelně jednou za 14 dní.

Povlečení je tak běžná věc, že ho u nás vzemi vlastní každý člověk hned několikrát. Jednou za čas je ho dobré vyřadit a pořídit si nové. Přece jen se jedná o věc, kterou používáme každý den.

Vždy se nemusí jednat jen o staré povlečení, které je již roztrhané a my ho zkrátka nechceme déle používat na spaní. Zvlastní zkušenosti víme, že člověk může až po samotné koupi zjistit, že mu nevyhovuje materiál nebo rozměr. Co stakovým povlečením dělat? Nevyhazovat!

1. Hadrová hračka

Látkové hračky mají oproti jinýmmnoho výhod. Jedna znich je, že je kdykoliv můžete hodit do pračky. Pokud si je vaše děťátko oblíbí, máte vyhráno. Látkové hračky jsou lehounké a ohebné. Nezaberou mnoho místa na cestách, a pokud se snimi něco stane, ušijeme jednoduše nové.

2. Koberec

Koberec ze starého povlečení se hodí kamkoliv. Skvělé na tom je, že si můžete zvolit barvy, styl a velikost podle sebe. Je příjemný i na zahradu místo deky. Jeho silnější vrstva zabrání prochladnutí od země.

3. Zástěra

Každá začínající hospodyně by měla vlastnit jednu pěknou zástěru na vaření. Přece nechcete, aby hned každý tipoval, co jste vařila za jídlo podle skvrn na vašem tričku.

4. Župan

Lehký župánek se vzorem letních růží může být fajn outfit na romantické večery u televize. Pokud nechcete stále chodit ve vytahaném klučičím tričku, ušijte si tento skvost.

5. Ramínka

Plastová ramínka klouzají. A pokud na ně navěsíme rozepnuté košile nebo trička světším výstřihem, najdeme je o pár sekund spadlé na dně skříně. Plastová ramínka můžeme originálně obalit látkou zpovlečení. Dodáte jim nový šmrnc a funkčnost.

6. Deka

Tyto dečky jsou velkým hitem letošního roku. Jejich největší výhodou je jejich barevnost a divokost. Na takovém vzoru schováte všechny fleky od jídla a pití. Děti je budou milovat.

7. Podsedák

Podobně jsou na tom i židle. Nikdo nechce na zahradě sedět na nevypolstrované židli a čekat až nastydne. Tyto podsedáky zpovlečení vypadají božsky.

8. Látková taška

Velkým ekologickým hitem jsou látkové tašky. Pokud je vyrobíte zdostupného materiálu, který máte doma, příroda vám opravdu poděkuje. Tašku si můžete vyrobit podle vašeho vkusu a přání. Od teď se nakupování potravin stane oblíbenou činností.

9. Pytel na špinavé prádlo

Výborný tip na cesty. Vigelitové tašce se může prádlo ještě více zapařit a zapáchat. Vlátkovém pytli zůstane vše prodyšné. Vaše děti takové pytlíky ocení na škole vpřírodě a vy při vybalování kufrů určitě také.

10. Rámeček na obrázek

Jeden originální kousek do vašeho interiéru si můžete vyrobit zobyčejného rámečku a starého povlečení. Jasná výhoda je, že si ho můžete vyrobitpodle vašeho uvážení.

11. Látkový dinosaurus

Tuto hračku určitě ocení všechny děti. Velký dinosaurus bude nejlepším kamarádem, který vydrží všelijaké dětské katastrofy. Nezničitelný parťák, který je bude hlídat ve dne vnoci.

12. Pytel na odpočinek

Takový relaxační pytel ocení nejen děti, ale i dospělí. Pokud máte občas chvilku na čtení, zkuste si vyrobit pytel, který se vytvaruje podle vaší postavy. Je ideální i na letní zahrady.

13. Houpačka pro dítě

Pokud potřebujete zabavit své děti, vyrobte jim houpačku pod stolem. Uvidíte, že budou nadšené. Takový bunkr nemá kdekdo.

Stejné věci se dají vyrobit i ze starého oblečení, které by už nikdo neunosil. Nechejte vaší fantazii volný průběh.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také