Bydlení

3. března 2016 06:01

Markéta Zídková

V soutěži Nejlepší z realit letos vyhrála rezidence z  Olomouce

Kousek od centra Olomouce stojí vítězná stavba.

Prestižní ocenění "Best of Realty – Nejlepší z realit" letos ovládly regionální stavby. Absolutním vítězem se stala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti. Porotci ocenili především citlivé zasazení do prostředí města a pocit rodinného bydlení, které soubor bytových domů svým majitelům dává.

Vítězná rezidence byla dokončena v roce 2014. Koncepce objektu vycházela ze zadání vytvořit vhodný mezičlánek mezi sídlištěm a vilovou zástavbou. Důležitým hlediskem bylo navrhnout „vzdušný“ bytový komplex, který maximálně využije nabízený prostor a přinese jeho obyvatelům moderní bydlení v blízkosti historického centra Olomouce. Architektům z kanceláře CAMA se povedlo využit také unikátní polohu objektu. Ze všech bytů je nádherný výhled na nejkrásnější olomoucké památky.

Díky atraktivní lokalitě a kvalitnímu architektonickému řešení se stal projekt velmi komerčně úspěšným – všechny byty se prodaly v podstatě okamžitě po uvedení na trh.

„Velice si ceníme řešení umístit celý objekt na vyvýšenou zelenou bázi, která nám umožnila urbanisticky sladit velký objekt s okolím, ale hlavně umocňuje pocit soukromí a ochrany bytů. Také jsme takto elegantně vyřešili prostor pro umístění podzemních garáží.“ popsal vznik olomoucké rezidence její autor David Chromík z projekční kanceláře CAMA Architekti.

Celá rezidence má kapacitu 55 bytů a 100 parkovacích míst. Pro obyvatele je k dispozici velkorysá společná zahrada. Přízemní byty mají vlastní předzahrádku, ostatní byty jsou opatřeny lodžií.

V dalších kategoriích zvítězilo například nové administrativní centrum Aviatica, které vzniklo na území bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích. Nejlepším hotelem byl vyhlášen Pecr v Peci pod Sněžkou. V poslední hlavní kategorii skladových a průmyslových areálů porotu nejvíce oslovil projekt VF Corporation ve Zdibech v Praze-východ.

O vítězích rozhodla osmičlenná odborná porota, ve které zasedli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů či bankéřů.

REZIDENCE NA DLOUHÉ – OLOMOUCNovostavba bytových domůAutor: David Chromík – CAMA Architekti s.r.o.Jindřich Brož, Darina Jasanská, Irma Konečná, Pavel Dostál, Petra Žlebkováprojekt: 2010-2012/ realizace: 2014

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky soutěž bydlení Olomouc residence Pavel Dostál skutečnost Waltrovka VF Corporation

Přečtěte si také