Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

V soutěži Nejlepší z realit letos vyhrála rezidence z  Olomouce

Kousek od centra Olomouce stojí vítězná stavba.
Vydáno: 03.03.2016
Prestižní ocenění "Best of Realty - Nejlepší z realit" získala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti
Prestižní ocenění "Best of Realty - Nejlepší z realit" získala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti Autor: CAMA Architekti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prestižní ocenění "Best of Realty – Nejlepší z realit" letos ovládly regionální stavby. Absolutním vítězem se stala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti. Porotci ocenili především citlivé zasazení do prostředí města a pocit rodinného bydlení, které soubor bytových domů svým majitelům dává.

Vítězná rezidence byla dokončena v roce 2014. Koncepce objektu vycházela ze zadání vytvořit vhodný mezičlánek mezi sídlištěm a vilovou zástavbou. Důležitým hlediskem bylo navrhnout „vzdušný“ bytový komplex, který maximálně využije nabízený prostor a přinese jeho obyvatelům moderní bydlení v blízkosti historického centra Olomouce. Architektům z kanceláře CAMA se povedlo využit také unikátní polohu objektu. Ze všech bytů je nádherný výhled na nejkrásnější olomoucké památky.

Porotci ocenili především citlivé zasazení do prostředí města a pocit rodinného bydlení
Porotci ocenili především citlivé zasazení do prostředí města a pocit rodinného bydlení
CAMA Architekti

Díky atraktivní lokalitě a kvalitnímu architektonickému řešení se stal projekt velmi komerčně úspěšným – všechny byty se prodaly v podstatě okamžitě po uvedení na trh.

„Velice si ceníme řešení umístit celý objekt na vyvýšenou zelenou bázi, která nám umožnila urbanisticky sladit velký objekt s okolím, ale hlavně umocňuje pocit soukromí a ochrany bytů. Také jsme takto elegantně vyřešili prostor pro umístění podzemních garáží.“ popsal vznik olomoucké rezidence její autor David Chromík z projekční kanceláře CAMA Architekti.

Celá rezidence má kapacitu 55 bytů a 100 parkovacích míst. Pro obyvatele je k dispozici velkorysá společná zahrada. Přízemní byty mají vlastní předzahrádku, ostatní byty jsou opatřeny lodžií.

V dalších kategoriích zvítězilo například nové administrativní centrum Aviatica, které vzniklo na území bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích. Nejlepším hotelem byl vyhlášen Pecr v Peci pod Sněžkou. V poslední hlavní kategorii skladových a průmyslových areálů porotu nejvíce oslovil projekt VF Corporation ve Zdibech v Praze-východ.

O vítězích rozhodla osmičlenná odborná porota, ve které zasedli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů či bankéřů.

REZIDENCE NA DLOUHÉ – OLOMOUC
Novostavba bytových domů
Autor: David Chromík – CAMA Architekti s.r.o.
Jindřich Brož, Darina Jasanská, Irma Konečná, Pavel Dostál, Petra Žlebková
projekt: 2010-2012/ realizace: 2014

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Nejvyšší rezidenční budova v Česku nabízející unikátní výhledy  na Prahu vyrůstá v oblasti Pankrácké pláně

Nejvyšší a nejluxusnější mrakodrap se staví v Praze na Pankráci. Byty budou stát i 100 milionů Kč

V mrakodrapu bude 885 apartmánů

V Dubaji vznikne nejvyšší obytná stavba na světě. Součástí bude sjezdovka dlouhá 1,2 km

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama