Bydlení

5. srpna 2015 06:00

Markéta Zídková

V tomhle luxusu si žijí ruští miliardáři. Teď jsou jejich domy na prodej

Oslnivý třpyt ruských nemovitostí za zlomek ceny.

Žít v pohádkovém paláci vypadá jako nedostižný sen. V Rusku tomu tak ale není a přepychová obydlí tam rostla jako houby po dešti. Pochopitelně jen pro vyvolené, protože ceny byly závratné. Podívejte se, na jak vysoké noze se dá v Rusku žít. Dnes jsou nemovitosti na prodej a koupit si paláce překypující zlatem není problém. Sleva je závratná!

Jestli si rádi hrajete na „honoraci“, milujete zlato a máte pár desítek ba stovek milionů navíc, pro nákup ruských zámků a obr apartmánů je ta pravá chvíle. Ukrajinská krize a sankce západních zemí sráží ceny až na třetinu původní hodnoty. Na prodej je toho opravdu spousty, ale zájemců o koupi proklatě málo.

Zlevněné ceny i tak ale nemají naše středoevropské měřítko. Některé i po slevě převyšují miliardu českých korun. Jinde se pohybují v řádu stovek a v lepším (pro prodejce v horším) případě v desítkách milionů. Musíte si ale uvědomit, že investice byly opravdu horentní.

Například zámečky s pozemky, lesíky a jezírky se nacházejí v prestižní oblasti Rubljovka, symbolu nového a úspěšného Ruska. Je dobré vědět, že je i v Rusku známa nejen pro to, že tam přebývají jen úspěšní boháči, ale také proto, že sousedí s rozsáhlým pozemkem a rezidencí Vladimíra Putina a stala se synonymem nevkusu.

Drahý pozemek není ale vše. Připočítejte zlaté ozdoby, drahé látky, všude mramor a klimatizaci, která se stará i o správnou teplotu a provětrání pověstných ruských kožichů uložených ve skříni. Vše bylo pochopitelně vyrobené na míru a mnohé také dovezené ze zahraničí.

Chcete si zaplavat v bazénu a být obklopeni ručně malovanými freskami? Zahrát si biliard v místnosti určené pouze pro kulečník? Nebo se natáhnout na barokním křesle zdobeném zlatem a pochopitelně čistočistou drahou bílou látkou? Není problém. Jen mít na kontě ty miliony, že?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také