Vánoce

23. prosince 2023 07:20

Simona Sedláčková

Užijte si se svým psem krásné Vánoce. Připravte mu psí cukroví a hravé dárky pod stromeček

Své psí mazlíčky samozřejmě všichni milujeme, ale ruku na srdce, při všem tom předvánočním shonu na ně nemáme zase tolik času, kolik by si oni představovali. Proto si s nimi užijte ty nejkrásnější Vánoce, podle vašich společných představ.

Vánoce bychom si měli užít především se svou rodinou, do které však určitě patří nejen dvounožci, ale i naši čtyřnozí přátelé. Připravte pro své pejsky speciální cukroví i dárky pod stromeček.

Upečte vánoční pochoutky pro psy

O vánočních svátcích se budou naše stoly prohýbat pod dobrotami všeho druhu, ale pokud svého psa skutečně milujete, měli byste odolat jejich prosebnému pohledu. Je tu však ještě druhá varianta. Upečte jim speciální psí cukroví, ze kterého jim zažívací potíže nehrozí. Samozřejmě pouze za předpokladu, že se jedná o pejsky zdravé, kteří nepotřebují žádnou speciální dietu.

Vlastnoručně vyrobené dárky pod stromeček

V obchodech samozřejmě najdete někdy až neuvěřitelnou nabídku hraček a her pro své čtyřnohé mazlíčky, ale pokud jim vyrobíte dárek vlastníma rukama, budou mít radost ještě větší. A víte proč? Protože z nich budou cítit pro ně tu nejkrásnější vůni na světě. Vůni jejich páníčka či paničky.

Na výrobu hraček nemusíte kupovat žádný drahý materiál. Většinou si vystačíte jen s vlastní starou mikinou nebo tričkem. Tak se dejte do práce, která vám nezabere ani moc času.

INSPIRUJTE SE: Vánoce se psem. 5 věcí, na co si dát pozor, ať si navzájem nezkazíte svátky

Dárečky pro zdraví po celý rok

Rádi sportujete a do svých aktivit klidně přiberete i psího parťáka? Dejte jim pod stromeček dárek, který sice v první chvíli úplně neocení, ale který jim bude dělat radost po celý příští rok. Přihlaste se s nimi do kurzu psích sportů anebo jednoduše teď, během vánoční dovolené, začněte sportovat sami, ale zato pravidelně a každý den.

Nenechte si zkazit společné Vánoce

Možná už dávno víte, že máte doma psího bojínka, kterého musíte při vánočních a silvestrovských oslavách pečlivě hlídat a vodit pouze na vodítku, abyste předešli jeho bezhlavému útěku při výbuchu petard a světlic, které si stále ještě mnoho lidí nedokáže odpustit.

NENECHTE SI UJÍT: Máte doma psa? Rady, díky kterým zvládne hlasité oslavy a nezničí vám byt

Ale jsou mezi námi i majitelé na první pohled odvážných psíků či majitelé mladých psů, kteří ještě bouřlivé konce roku nezažili, a tak netuší, jak bude jejich pes reagovat. Reakci psa nemůžete tak úplně předpokládat nikdy, proto byste v těchto dnech měli vždy venčit psy pouze na vodítku.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek


Přečtěte si také