Vánoce

10. října 2016 06:00

Jana Brass

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí?

Pastelové barvy v zimě? Letos se budou hodit i na vánoční stromeček.

Trendy už dávno neovlivňují pouze oblečení nebo doplňky, ale i styl Vánoc. Letos je možné dokonale přenést barvy z šatníku prostřednictvím ozdob přímo na stromeček nebo slavnostní tabuli. Ptáte se, v jakém barevném duchu se ponesou letošní Vánoce?

Tuzemští výrobci ozdob už pomalu odrývají karty a představují trendy a nové kolekce pro letošní rok. Můžeme vybírat mezi pastelovými tóny, odvázat se s křišťálovou fuchsiovou či vsadit na jemnost v podobě hnědé a zlaté. Na své si ale tuto sezonu přijdou i příznivci klasiky.

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí? Foto: Glassor

Letošní Vánoce se ponesou ve veselých tónech. Zvláště v domácnostech, kde zdobení stromečku podléhá módním trendům. Designéři vánočních ozdob pro letošek zvolili pudrové romantické barvy – pastelově modrou, růžovou či mentolovou. Ale také fuchsiovou či fialovou s růžovými podtóny. Hitem této zimy by se měly stát výrazné křišťálové poloprůhledné dekorace v živých odstínech. Paletu doplňuje elegance a luxus, a to v podobě umírněné hnědé ve spojení se zlatou a bílou. Nezapomíná se ani na oblíbené metalické odstíny.

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí? Foto: Glassor

Spokojeni s výběrem ručně vyráběných ozdob by mohli být i ti, kteří si nepotrpí na módní výstřelky a jsou věrni tradici. Klasické „veselé Vánoce“ zahalené do červené, bílé, zlaté a zelené si můžete užít i letos. Pokud se navíc rozhodnete dekorovat přírodními materiály, vytvoříte si doma tu pravou rustikální atmosféru. Ať už si vyberete zlaté ornamenty v kombinaci s poloprůhlednými koulemi, nebo se odvážete při dekorování červenými a zelenými baňkami s puntíky, rozhodně ani v jednom případě nesáhnete vedle. Doplnit je můžete i o hravá autíčka či jiné oblíbené vánoční figurky.

Další vánoční inspiraci můžete najít v naší fotogalerii:

(eli)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také