Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

VIDEO: Jak si vytvořit voděodolné boty za pár korun? Potřebujete obyčejnou svíčku

S podzimem můžete automaticky počítat s nevlídným počasím. Máme pro vás návod, jak se vyhnout mokrým nohám během podzimních plískanic. A budete na to potřebovat pouze obyčejnou čajovou svíčku. Podívejte se na videonávod!
Vydáno: 26.09.2016, klo
Voděodolné kecky

Příchod podzimu s sebou nese určité nepohodlí, na které si obtížně zvykáme kvůli tak pohodovému létu. Zatímco v létě nám stačily plátěnky či žabky a lehký svetřík (pro strýčka příhodu), podzim je v rámci oblékání se a výběru bot o dost komplikovanější.

Nevlídné počasí a lijáky nás mohou překvapit z minuty na minutu a málokteré plátěné tenisky, klasické "konversky" či tak oblíbené "vansky" odolají prudkému dešti takovým způsobem, abyste měli suché nohy. Skákat přes kaluže se s obyčejnými konverskami zkrátka nevyplatí. Zatímco většina slečen může podzimní nečas vyřešit stylovými holínkami, zbytek lidí často trpí ve vlhkých teniskách.Celý návod krok za krokem najdete na videu v úvodu článku. Níže pak seznam potřebných věcí a rychlý návod.

Impregnace za pár korun

V obchodech s obuví můžete bez větších problémů zakoupit sprej s tzv. impregnací, pokud ale nechcete investovat do svých plátěnek tolik peněz, bohatě může sprej nahradit běžná čajová svíčka, kterou máme všichni doma. Jak?

Pracujeme s voskem, který se přirozeně používá při ochraně různých povrchů, ty specializované si kupujeme i na boty. I obyčejný vosk dokáže překvapivě zabránit tomu, abyste chodili ve vlhkých botách. Ve videu pro vás máme krátký návod, který si v následujícím textu můžete i přečíst.

Jak na to - Jak udělat boty voděodolné svíčkou? Foto: Jak na to - Jak udělat boty voděodolné svíčkou?Foto: All

Co budete potřebovat?

obyčejnou čajovou svíčku (nejlépe bílou, parfemace navadí)
fén
plátěné či semišové boty

Bavil vás náš návod? Přijde vám užitečný? Tak mrkněte na náš Facebook Prima living.

Postup:

1. Čajovou svíčku vyndejte z hliníkového obalu. Svíčkou potírejte plátno bot tak, abyste na botách viděli tenký bílý povlak vosku.
2.
Teplým vzduchem z fénu zahřívejte vosk, který se vpije do látky.

Na které boty můžete čajovou svíčku použít?

Vždy je důležité dodržovat jednoduché pravidlo, že drahé boty si žádají i drahou péči, proto bychom obyčejný vosk na kožené boty raději nepoužívali. Vosk z čajové svíčky nejlépe reaguje na látku z různých typů plátěných bot, svíčku jsme však bez problémů vyzkoušeli i na problematickém semiši (a to i umělém). Rozdílná barva bot a svíčky nehrála žádnou roli.

Autor: Petra Kloidová
Kamera, střih, foto: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:

Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů.

VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Jednoduché řešení

VIDEO: Jak zabránit lámaní nabíječek na mobily

Jednoduché ostření nůžek

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Reklama
Článek je zařazen v: jak na to, DIY, voděodolné boty, impregnace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama