Bydlení

26. září 2016 12:10

Petra Kloidová

VIDEO: Jak si vytvořit voděodolné boty za pár korun? Potřebujete obyčejnou svíčku

S podzimem můžete automaticky počítat s nevlídným počasím. Máme pro vás návod, jak se vyhnout mokrým nohám během podzimních plískanic. A budete na to potřebovat pouze obyčejnou čajovou svíčku. Podívejte se na videonávod!

Příchod podzimu s sebou nese určité nepohodlí, na které si obtížně zvykáme kvůli tak pohodovému létu. Zatímco v létě nám stačily plátěnky či žabky a lehký svetřík (pro strýčka příhodu), podzim je v rámci oblékání se a výběru bot o dost komplikovanější.

Nevlídné počasí a lijáky nás mohou překvapit z minuty na minutu a málokteré plátěné tenisky, klasické "konversky" či tak oblíbené "vansky" odolají prudkému dešti takovým způsobem, abyste měli suché nohy. Skákat přes kaluže se s obyčejnými konverskami zkrátka nevyplatí. Zatímco většina slečen může podzimní nečas vyřešit stylovými holínkami, zbytek lidí často trpí ve vlhkých teniskách.Celý návod krok za krokem najdete na videu v úvodu článku. Níže pak seznam potřebných věcí a rychlý návod.

Impregnace za pár korun

V obchodech s obuví můžete bez větších problémů zakoupit sprej s tzv. impregnací, pokud ale nechcete investovat do svých plátěnek tolik peněz, bohatě může sprej nahradit běžná čajová svíčka, kterou máme všichni doma. Jak?

Pracujeme s voskem, který se přirozeně používá při ochraně různých povrchů, ty specializované si kupujeme i na boty. I obyčejný vosk dokáže překvapivě zabránit tomu, abyste chodili ve vlhkých botách. Ve videu pro vás máme krátký návod, který si v následujícím textu můžete i přečíst.

Co budete potřebovat?

obyčejnou čajovou svíčku (nejlépe bílou, parfemace navadí)fénplátěné či semišové boty

Bavil vás náš návod? Přijde vám užitečný? Tak mrkněte na náš Facebook Prima living.

Postup:

1. Čajovou svíčku vyndejte z hliníkového obalu. Svíčkou potírejte plátno bot tak, abyste na botách viděli tenký bílý povlak vosku.2. Teplým vzduchem z fénu zahřívejte vosk, který se vpije do látky.

Na které boty můžete čajovou svíčku použít?

Vždy je důležité dodržovat jednoduché pravidlo, že drahé boty si žádají i drahou péči, proto bychom obyčejný vosk na kožené boty raději nepoužívali. Vosk z čajové svíčky nejlépe reaguje na látku z různých typů plátěných bot, svíčku jsme však bez problémů vyzkoušeli i na problematickém semiši (a to i umělém). Rozdílná barva bot a svíčky nehrála žádnou roli.

Autor: Petra KloidováKamera, střih, foto: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také