Bydlení

3. dubna 2014 06:30

Markéta Zídková

Vlnovky ve skle

Vybrali jsme pro vás kousky, za nimiž stojí designérské špičky.

Koupit si sedačku nebo jídelní stůl od renomovaného designéra už je značná investice. Ale udělat si radost vázou vaši peněženku zase tak nezabolí a získáte věc, která bude s časem jenom zrát. Přinášíme vám několik kousků – jména studia Olgoj Chorchoj nebo značka Kartell jsou pojmy, které mluví samy za sebe.

Prvním kouskem je transparentní váza na květiny Shanghai, kterou pro značku Kartell navrhl designér Mario Bellini. Otevírá se od základny k vrcholu ve vířivém pohybu, ve kterém se promítá světlo a energie. K dispozici je v šesti barevných provedeních tak, aby květiny s vázou prozářily každou místnost. Tak jak to již bývá u značky Kartell zvykem, váza je vyrobena z odolného plastu. Na českém trhu cena cca 3920 Kč.

Foto: DesignBuy.cz

I druhý kousek jménem Shibuya je od italské ikony – značky Kartel. Vázu navrhl designér Christophe Pillet. Je vyrobena z průhledného barevného plastu tvořeného ze tří barevných pruhů. Pokud nemáte při ruce květiny, odklopením horního dílu je možné udělat z vázy klasickou mísu. Váza Shibuya je k dostání v několika barevných provedeních vždy v tříbarevné kombinaci, na českém trhu stojí cca 3140 Kč. www.designbuy.cz.

Tuto parádní rozvlněnou vázu navrhli Češi.

Konkrétně designerské studio Olgoj Chorchoj, které připravilo kolekci váz nazvaných ZigZag.

Do interiéru by díky tvaru a foukanému barevnému sklu měly vdechnout atmosféru šedesátých let. Malou vázu ZigZag v tyrkysové barvě pořídíte za cca 4537 Kč.

Vytvořte si doma designový koutek plný geometrických tvarů. Právě jednoduchostí geometrie byla inspirována váza Norma od značky Verreum.

V kolekci kromě vázy můžete mít i svícen či mísu na ovoce. Stříbřenou skleněnou vázu Norma koupíte za cca 1694 Kč.

A zase ten Kartell! Tentokrát s plastovou vázou Matelassé, kterou navrhla designérka Patricia Urquiola. Inspirací jí byla stejnojmenná technika na výrobu tkanin. Vázu Matelassé tvoří kulatý základ se šikmými a nepravidelnými strukturami. K dispozici v několika barevných a průhledných provedeních. Vázu Matelassé koupíte za ca 2470 Kč.

Sdílejte článek
Štítky sklo váza design Šanghaj Olgoj chorchoj Christophe Norma Mario Bellini

Přečtěte si také