Bydlení

24. července 2016 06:00

Markéta Zídková

Vstupte do nejdražší rezidence v Číně - má 32 pokojů a opulentní sklep na víno

Takhle si bydlí přebohatí Číňané

Čína je země nejen s rychle rostoucí ekonomikou, ale také s čím dál větším počtem bohatých lidí. A ti si své hmotné bohatství dokážou pořádně užít. Podobně jako v Rusku jsou schopni nainvestovat nemalé finance do velkorysého osobního sídla, které svou okázalostí a rozlohou omráčí každého příchozího. Díky prodeji nejdražší rezidenční stavby v Číně se do takového minikrálovství můžeme podívat i my.

Máte-li v kapse přes tři a půl miliardy korun, pak skočte do banky, proměňte je na čínskou měnu a zámek inspirovaný starými čínskými stavbami bude váš. Nachází se na soukromém ostrově v jednom z jezer, které zpříjemňují městskou aglomeraci Su-čou, nalepenou na světoznámou Šanghaj.

Rezidence nese hrdé jméno Taohuayuan, což lze přeložit jako Utopie nebo Země mírových květů, a zabírá plochu velkou jako fotbalové hřiště. Do tak rozlehlého prostoru se vešlo několik dvorků a vedle jiných místností také spousta ložnic. Konkrétně jich tu napočítáte 32 a k nim pochopitelně také 32 koupelen. Při nějaké zdejší bujaré oslavě tak nebudete muset stát frontu na záchod.

Nechybí tu ani velkolepý vinný sklípek a u jezera bazén. Mimochodem vodní plochy tu na otevřených prostranstvích hrají prim, a to i v zahradě, která je co nejpřesnější kopií jedné z těch starých, jež se pyšní zápisem v seznamu světového dědictví UNESCO.

Račte tedy na návštěvu, jakou umožnila svým zákazníkům realitní kancelář Sotheby's International Realty.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také